Jump to content
IGNORED

Pobór prądu przy rozruchu.

slaweq
 Share

Recommended Posts

Czy ktos się orientuje jaki powinien być maksymalny pobór prądu przy rozruchu? Silnik 2.5 tdi.

Zmieniałem dzis akumulator i koleś zmierzył na nowym pobór prądu przy rozruchu. Wyszło 450 i 500 i stwierdził, że to zdecydowanie za dużo i trzeba regenerować rozrusznik. Oczywiście polecił zaprzyjaźniony zakład. Czy te wartości są faktycznie za duże?

Edited by slaweq

Na pewno nie większy niż jest podany na aku. A czy rozrusznik ciężko chodzi(blokuje się)? Jeśli nie to z regeneracją bym się wstrzymał.

Rozrusznik chodzi normalnie, nic się nie blokuje. Z tą regeneracją to pewnie się wstrzymam.

U mnie też coś jest podobnego (co prawda nie mierzyłem prądu pobierania) bo przy rozruchu silnika wszystko inne - radio, ledy przygasa na moment. Rozrusznik myślę że jest w porządku.

Czy ktos się orientuje jaki powinien być maksymalny pobór prądu przy rozruchu? Silnik 2.5 tdi.

Zmieniałem dzis akumulator i koleś zmierzył na nowym pobór prądu przy rozruchu. Wyszło 450 i 500 i stwierdził, że to zdecydowanie za dużo i trzeba regenerować rozrusznik. Oczywiście polecił zaprzyjaźniony zakład. Czy te wartości są faktycznie za duże?

Podane wartości są w normie, ale warto pamiętać, że taki prąd pobierany jest tylko na samym początku rozruchu, później spada.