Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie przy puszczaniu sprzęgła


Lukasz_200616

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;)

mam problem który męczy mnie już długi czas a każdy mechanik mówi coś innego dlatego chciałem zapytać czy ktoś spotkał się z podobnym problemem mianowicie:

1. podczas puszczania sprzęgła słychać wyraźne stukanie takie ( tuk tuk tuk tuk tuk ) które nasila się podczas większego obciążenia, dzieję się tak również gdy

- auto stoi a ja bez dodawania gazu próbuję ruszyć z ręcznego

- przy zmianie biegu np z 1 na 2 do czasu aż auto się już rozkula

- podczas przyspieszania

- nie wiem czy ma to związek ale przy prędkości np 50-160 km/h ( bieg adekwatny do prędkości ) auto podczas przyspieszania drży

- czym większe obciążenie sprzęgła czy silnika tym stukanie bardziej słychać

nadmienię że stuki są najwyraźniejsze gdy auto jest jeszcze zimne w raz ze wzrostem temperatury stuki są trochę mniej słyszalne.

doradźcie gdzie szukać bo słuchając każdego z mechaników musiał bym już wywalić ze 4k :kwasny:

Edytowane przez Lukasz_200616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z garażu byłem pod autem i nasłuchiwałem skąd bierze się dźwięk a szwagier odrobinę męczył sprzęgło :D i wychodzi na to że stuki słychać z okolic prawego wewnętrznego przegubu hmm ciekawe przegub to raczej nie jest bo stoi w miejscu chyba raczej coś w samej skrzyni jak myślicie?

przy okazji zrobiłem rundkę po mieście i oczywiście pewna pani zajechała mi drogę włączając się do ruchu a ja ratując się przed kolizją musiałem zjechać na lewo i przyorałem lewą felgę o krawężnik oczywiście ona panika że mnie nie widziała w lusterku itp blablabla jutro znowu do kanału i tym razem zawieszenie do sprawdzenia kurrr :facepalm: mam nadzieje że nie będzie nic bo w sumie felga ma tylko lekko krawędź przytartą.


czy takie stukanie może powodować wał korbowy ( stuki nasilają się pod obciążeniem silnika )

byłem też pod samochodem i w momencie puszczania sprzęgła na hamulcu ( czym większe obciążenie tym lepiej słychać ) stukanie z okolic prawego przegubu przy skrzyni co wy na to czyż by defer szlag trefił?

Edytowane przez Lukasz_200616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważcie że to nie jest pojedyncze stuknięcie tylko rytmiczne tak jak by względem obrotów silnika które w raz ze wzrostem obciążenia/puszczania sprzęgła narast, przyjże się jeszcze raz tym wahaczom bo z dwojga złego lepsze to niż coś w sekcji silnik/skrzynia.

Edytowane przez Lukasz_200616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...