Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana licznika monochromatycznego na kolorowy w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A Dajcie numery liczników :eusathink:

Jak wymieniacie to pojawia sie PL a ORI auto tego nie miało, mozliwe ze chodzi o rynek na jaki był wypuszczony

Grzegorzu mysle ze kazdy europejski poliftowy bedzie mial PL

kilkanascie juz ich przerobilem i w kazdym byly

w A5 poliftowej z monochromatycznym ( lecz bialym nie czerwonym) tez byl PL

tak jak kazde MMI 3G+ juz ma polski standardowo ( chyba poza UAS)

Opublikowano
  • Autor

OK :) .........ale nie wszystkie 3G+ mają PL :decayed: tez troszke przewaliłem

W ASO jest nawet plytka do tego ( soft)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

zegary od a5 pasują do a4 ??

8T0920931D od tdi to jest kolor ??

Opublikowano

zegary od a5 pasują do a4 ??

tak pasuja bez problemu

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie potrzebuje pomocy. Kupiłem już kolorowy licznik i chcę go założyć. Szukam kogoś kto wytłumaczy mi krok po kroku co muszę zrobić wymieniając licznik. Potrafię obsłużyć VCDSa, ale chcę żeby mi ktoś napisał dokładnie kiedy, co i jak mam skopiować ( i takie tam). Jak ze ściągnięciem ochrony komponentu, Czy mogę jechać już ze złożonym licznikiem czy tylko z podpiętym Czy mam go podpiąć przed samym przyjazdem do ASO Czy może mogę jeździć z nim np ze dwa dni, Nigdy tego nie robiłem a chcę żeby mi wszystko dobrze wyszło.

Jeżeli jest ktoś chętny to proszę o pomoc.

Opublikowano

1. Kopiujesz kodowanie starego licznika.

2. Wymieniasz licznik na nowy.

3. Wklejasz do nowego licznika kodowanie ze starego.

4. Jedziesz do ASO na zdjęcie CP.

5. Pasowałoby odwiedzić jakiegoś magika, żeby ustawił prawidłowy przebieg auta.

Na licznikiem z CP możesz jeździć tak długo jak chcesz. Z tym, że będzie na nim działał tylko prędkościomierz i co ważniejsze kontrolki.

Edytowane przez sowiq

Opublikowano

ASO nie jest potrzebne do cp wystarczy magic

Opublikowano

ASO nie jest potrzebne do cp wystarczy magic

więc zadam inaczej pytanie: :P

Zna ktoś magika z okolic Wrocławia?


jeszcze jedna sprawa. Dzisiaj wymieniam licznik bo mam akurat chwilkę wolnego. za tydzień dopiero ściągam ochronę komponentu. Potwierdźcie mi czy prędkościomierz i obrotomierz będzie mi działał? co ze wskazaniem paliwa? Czy to wszystko działa? Rozumiem że wszystkie multimedialne sprawy nie działają ale co na bank mi zadziała. Nie chcę jeździć tydzień z niepewnością że któraś z podstawowych funkcji mi nie zadziała poprawnie.

Opublikowano

wsadziłem właśnie licznik kolorowy ale jeszcze nie ściągnąłem CP. Czy to normalne że nie mogę wejść w ustawienia licznika przez VCDSa żeby zmienić kodowanie? najpierw będę musiał zdjąć CP ? i drugie pytanie po wsadzeniu licznika nie mogę wejść w żadne ustawienia przez VCDSa. Z niczym mnie nie łączy.

Opublikowano

przed założeniem licznika mogłem kodować wszystko co chciałem. Po założeniu nie mogę wejść w żadną pozycję chociaż przy teście pokazuje OK

Opublikowano

sprawdz innym kablem

udało mi się zakodować licznik i pousuwać błędy które miałem po jego odłączeniu i mam kolejne pytanie: czy to normalne że przed usunięciem CP mimo usunięcia wszystkich błedów świecą mi nadal kontrolki: poduszka, hamulce, świece żarowe (spirala), ABS?

Opublikowano
  • Autor

czy to normalne że przed usunięciem CP mimo usunięcia wszystkich błedów świecą mi nadal kontrolki: poduszka, hamulce, świece żarowe (spirala), ABS?

Było to nie raz opisywane ze tak sie bedzie dziać .

UWAGA !!!

Licznik ( Adres sterownika 17 ) posiada OCHRONE KOMPONENTU ( z tym jedziemy do ASO )

Trzeba pamietać , ze przy zmianie w ASO nie skorygują nam przebiegu !!!! ( jedynie przy NOWYM )

Oczywiście po wymianie ( wyskoczy nam SAFE ) pewne funkcje w zestawie zegarów nie będa nam funkcjonować ( działanie OCHRONY )

Świecić nam będa kontrolki : poduszka, hamulce, świece żarowe , ABS itd.

Jesli chodzi o kodowanie to spisujemy stary LongCoding z licznika 17

Żadnym VCDS , VAS itp. nie skorygujemy PRZEBIEGU !!!

Auto mozemy palic bez problemu !!!

licznik_2.jpg

licznik_1.jpg

Opublikowano

ok dzięki :)

Opublikowano

Ten kolorowy licznik to tak ma działać jak na foto wszystko ???

72gdzzji.jpg

Opublikowano

Tak działa przed CP :)

Sent from my 6039Y using Tapatalk

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

1. Kopiujesz kodowanie starego licznika.

2. Wymieniasz licznik na nowy.

3. Wklejasz do nowego licznika kodowanie ze starego.

4. Jedziesz do ASO na zdjęcie CP.

5. Pasowałoby odwiedzić jakiegoś magika, żeby ustawił prawidłowy przebieg auta.

Na licznikiem z CP możesz jeździć tak długo jak chcesz. Z tym, że będzie na nim działał tylko prędkościomierz i co ważniejsze kontrolki.

a czy taka wymiana licznika z USA na EU jest równie prosta? Trzeba kupować jakiś specjalny licznik? czy jak już będę miał odpowiedni już licznik to czy nadal muszę kopiować stare kodowanie licznika?

Edytowane przez pietasz

Opublikowano

Czy jeśli ściągnę CP u "magika" to wykryją to w serwisie ? Mam już licznik ale moje ASO (ignaszak-kalisz) jest strasznie oporny na ściąganie CP (najlepiej kupić u nich nowy licznik wtedy nie ma problemu) nawet nie chcą powiedzieć ile taka przyjemność. Ogólnie w ASO nie bywam ale wole nie mieć problemów, jeśli tam pojadę choćby na akcje serwisową.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.