Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Wymiana oleju w ASB (Trójmiasto)


Bylinski Sylwek

Rekomendowane odpowiedzi

Sylwek, spróbuj u Sosnowskiego :

http://wizytowka.pkt.pl/strony/GDY06/41729/index.htm

http://www.skrzyniebiegow.pl/

Wiele pochlebnych opinii słyszałem o tej firmie, aczkolwiek sam nigdy nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą, olej wymienia sie w krytycznych sytuacjach tzn. totalny remont skrzyni po wcześniejszym zmieleniu trybów, w innym wypadku wlewa się z powrotem ten co był uprzednio w skrzyni , tym bardziej że twoje auto ma 7 lat i swoje przejechało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie wymienia się olej w odróżnieniu od ręcznej, do tego jeszcze filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wezmiesz szabelke od skrzyni o ile jest i olej ma kolor czerwony to mozesz wymieniac a raczej powinienes

co ile to zalezy od stylu jazdy i warunkow tzn miasto czy trasa przyjmij zawsze 70% tego co podaja w ksiazkach w Polsce to sie nie sprawdza

ja w swoim bylym oplu zmienialem olej co 30 tys ale to wersja amerykanska itd i to sprzed 95 roku a to ma znaczenie

W ASB olej sie wymienia nie wiem dokladnie jak jest w audi ale zazwyczaj spuszczasz olej sciagasz miske i wymieniasz rowniez filtr, zakladasz nowa uszczelke pod miske skrecasz wszystko i wlewasz olej

nie wiem jak w audi ale na szabelce moze byc stan dla skrzyni rozgrzanej i zimnej i radze nie przekraczac stanu grozi powazna awaria

wracajac do koloru dotyczy to w sumie tylko dextrona 2 jezeli olej jest czerowny to wszystko ok jezeli jednak ma odcien niebieskawy (wez kropelke z szabelki na bialej kartce) to jest problem swiadczy o duzym zuzyciu skrzyni

i to tyle a tak apropo wszystkiego to olej w manualu tez sie zmienia srednio co 150kkm

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...