Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wibracje przy przyspieszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie i Panie.

W Audi nie jestem mocny, bardziej w Mercedesach i Lagunach więc potrzeba mi Waszej pomocy:

Zakupiłem dla żony Audi A4 B5 1996r, 1.8 Pb w automacie i mam z nim mały problem.

Przy przyspieszaniu czuć dosyć spore wibracje z przodu, tak na moje oko jest to bardziej z prawej strony.

Poduchy pod silnikiem i skrzynią sprawdzone i są OK. Zawieszenie też sprawdzone i luzów za nie ma. Jedyne co to gumki podarte więc i tak trzeba robić. Jedyne to końcówka prawa ma lekki luz.

Gdzie szukać przyczyny? Może to być sprawa półosi?

Pozdrawiam.

Opublikowano

Eliminuj powoli usterki. Jeśli coś już znalazłeś co ma wadę to wymień a potem sprawdzisz co jeszcze.

Opublikowano

na poczatek sprawdz wywarzenie kol, jak to nie bedzie od kol to moze byc przegub wewnetrzny-kumpel mial taki przypadek

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za info.

Auto mam ze 4 godziny w swoich rękach hahah

Klepnąłem na portalu aukcyjnym półośkę wraz z przegubami, przyjdzie w piątek i zmienię, zobaczymy.

Ale czy niewyważone koła dawały by aż taki efekt? Nawet przy prędkości 40-60 km/h wibracje są konkretne. Nawet przy 100 jak się zdejmie nogę z gazu to jest spokój.

Edytowane przez ZGi

Opublikowano

Dla pewności sprawdź koła (ale to raczej nie to). To coś z zawieszeniem lub przegubami.

Opublikowano

podczas przyspieszania jak ci telepie to przegub wewnetrzny do wymiany Ja u siebie w A3 identyczny objaw mialem Podczas przyspieszania telepalo Odpuscilem gaz i wszystko ustawalo

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Jakiej firmy polecacie, przeguby wewnętrzne do audi a4 b5?

Opublikowano

kup kolego używkę;) przegub wewnętrzny jest baaaardzo drogi

Opublikowano

kup kolego używkę ;) przegub wewnętrzny jest baaaardzo drogi

Meyle - 129zl w hurtowni za caly secik...

Naprawde kosmos.... :facepalm:

Kupi uwalony z allegro a potem cale zawieszenie wymieni, bo przeciez przegub wymieniony a auto dalej telepie.

Wejdz kolego pod auto, zsun gumowa oslone, i ruszaj okreznym ruchem ta polosia i zobacz czy przegub ma luzy. Jak ma luzy to lecisz do sklepiku kupujesz nowa czesc zakladasz i masz spokoj, zona Ci da piwo wypic w spokoju. ;)

A nie bawienie sie w uzywane przeguby... Niedlugo bedziecie jeszcze radzic zeby klocki hamulcowe na szrotach kupowac bo szkoda 8 dych na ATE :facepalm:

Opublikowano

kup kolego używkę ;) przegub wewnętrzny jest baaaardzo drogi

Meyle - 129zl w hurtowni za caly secik...

Naprawde kosmos.... :facepalm:

Kupi uwalony z allegro a potem cale zawieszenie wymieni, bo przeciez przegub wymieniony a auto dalej telepie.

Wejdz kolego pod auto, zsun gumowa oslone, i ruszaj okreznym ruchem ta polosia i zobacz czy przegub ma luzy. Jak ma luzy to lecisz do sklepiku kupujesz nowa czesc zakladasz i masz spokoj, zona Ci da piwo wypic w spokoju. ;)

A nie bawienie sie w uzywane przeguby... Niedlugo bedziecie jeszcze radzic zeby klocki hamulcowe na szrotach kupowac bo szkoda 8 dych na ATE :facepalm:

130zł to nie pieniądz ale za to mam pewność, że auto sprawne. Dzięki panowie.

Opublikowano

Sory mój błąd, nie zwrocilem uwagi ze masz benzyniaka- sugerowalm sie tdi. fakt 130 zl nie jest duzo, diesel jest masakrycznie droźszy dlatego taka moja suhestia:)

Opublikowano

Tylko ze w ON nie masz przegubu tylko od razu całą półoś z zespołem przegubu.

Zamiennik GSP to 3 stówy

Loebro - 8 Władysławów....


:kwasny:

Opublikowano

DlTego mowie ze w dieslu jest duuuzo drozej kolego:)

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Witam Panowie i Panie.

W Audi nie jestem mocny, bardziej w Mercedesach i Lagunach więc potrzeba mi Waszej pomocy:

Zakupiłem dla żony Audi A4 B5 1996r, 1.8 Pb w automacie i mam z nim mały problem.

Przy przyspieszaniu czuć dosyć spore wibracje z przodu, tak na moje oko jest to bardziej z prawej strony.

Poduchy pod silnikiem i skrzynią sprawdzone i są OK. Zawieszenie też sprawdzone i luzów za nie ma. Jedyne co to gumki podarte więc i tak trzeba robić. Jedyne to końcówka prawa ma lekki luz.

Gdzie szukać przyczyny? Może to być sprawa półosi?

Pozdrawiam.

A przy jakich obrotach silnika i prędkościach występuje ten problem??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.