Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pompa vacum,prawidłowe ciśnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.Mam problem z pompą vacum.Ropa leje się z sławnego króćca i auto zapala po 2-4sek. kręceniu a wcześniej paliło na dotyk,korekcje na pompkach O.K.Zanim wymienię pompę trzeba zmierzyć ciśnienie.Na wolnych obrotach pompa z auta z opisu ma dawać ciśnienie 0.9-0.95 czy są inne wartości w AWX?Np. w AJM wakuometr podaje 0.6 Bara za prawidłowe podciśnienie-pole zielone.Jeżeli kotoś może to proszę o podanie prawidłowego podciśnienia powietrza jak ciśnienia paliwa.Pzdr

Edytowane przez ogar

Opublikowano

a to masz taki wakuometr elektroniczny i wybierasz z bazy jaki pojazd mierzysz ?

nie znam dokładnych wartości ale tak z 0,8 powinno być ok dla wszystkich 1.9 tdi

Opublikowano
  • Autor

Vakuometr zwykły,wskzówkowy,a chcę być pewny jakie ma być ciśnienie w AWX zanim cokolwiek będę wymieniał

Opublikowano

Ciśnienie paliwa przy obrotach 4000/min. powinno wynosić min. 7.5bar przy czym zwróć uwagę na :

Dotyczy sprawdzenia pompy paliwa:

-napięcie akumulatora (min. 12.5V)

-czy bezpiecznik pompy paliwa, oraz przekaźnik J17 są sprawne

-ilość paliwa w baku (min. 1/4)

-sprawny filtr paliwa (niezabrudzony), oraz przewody paliwa (nie zapchane lub ściśnięte)

Dotyczy sprawdzenia pompy podwójnej:

-ilość paliwa w baku (min.1/4)

-sprawny filtr paliwa (jak wyżej), sprawne przewody paliwa (jak wyżej)

-temp. płynu chłodzącego min. 85C

-sprawne pompowtryskiwacze

-sprawna elektryczna pompa paliwa

Opublikowano

Dotyczy sprawdzenia pompy podwójnej:



-ilość paliwa w baku (min.1/4)

-sprawny filtr paliwa (jak wyżej), sprawne przewody paliwa (jak wyżej)

-temp. płynu chłodzącego min. 85C

-sprawne pompowtryskiwacze

-sprawna elektryczna pompa paliwa

a gdzie w ogóle można sie wpiąć z ciśnieniomierzem ? bo to qrde wszystko idzie chyba w głowicy

Opublikowano

Kolega chce zmierzyć podciśnienie powietrza czy czyśnienie paliwa? To dwie rózne rzeczy.

Opublikowano

Po zdjęciu osłony silnika trzeba wymontować wąż idący od Intercoolera do EGR, wykręcić śrubę i wkręcić przewód od vacu.

http://postimg.org/image/l8pv9463t/

Opublikowano
  • Autor

Dziękuje Biszczan za super wyczerpującą odpowiedź.Pozdrawiam

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

podcisnienie na wyjsciu powinno wynosić -0,9 do -0,7 ale przy -0,7 musimy juz myslec o wymianie. Na wyjsciu do EGR lub Turba po -0,5

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.