Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AFN '98 Wariuje wskaźnik paliwa


a4ek

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam problem ze wskazaniami poziomu paliwa - wskazówka dosłownie szaleje: raz pokazuje dobrze, raz opadnie do zera, w innej chwili zawyża stan i tak w kółko. W pierwszej chwili pomyślałem, że to pływak - zgodnie z instrukcją wyciągnąłem pływak ze zbiornika, przeszlifowałem delikatnie ścieżki oraz elementy stałe pływaka, złożyłem wszystko i... problem nie zniknął. Czy ktoś się spotkał z podobną akcją?

Dodam, że w momencie, gdy wskazówka opada na 0 to włącza się sygnał dźwiękowy jak standardowo w przypadku przejścia na rezerwę. Czy to mogą być padnięte zegary? Czy szukać problemu gdzie indziej (ECU?)

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

a4ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz vaga i sprawdź czy wartości rezystancji czujnika są prawidlowe? Przy czyszczeniu pływaka rozumiem że zadbales też o kostki/ wtyczki? Licznik vdo czy jeager?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie bede zakładał nowego tematu a myśle ze auto nie obrazi sie jak podepne sie do jego problemu.

Auto a4 b5 silnik afn rocznik 96 problem z wskaznikiem paliwa.

Czasami jest tak ze pakazuje z enie ma paliwa swieci sie rezerwa i jest dzwięk.

Jak zapale auto np z rana pokazuje ok ale nie zawsze przejade sie chwile albo wlade na nierówne juz pokazuje ze nie ma paliwa tak samo jak pada deszcz rezerwa i 0 paliwa

czy to może być zwarcie? od czego zaczynać

Jakie informacje sa wam potrzebne

aha dodam ze jak kupilem auto to wszystko grało OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek95 - nie dorobiłem się jeszcze swojego VAGa, podjadę w tygodniu do kumpla to podepnę się pod kompa i sprawdzę. Póki co zauważyłem pewną zależność - wskaźnik paliwa zaczyna świrować gdy mam więcej paliwa niż 1/4 zbiornika. Mierzenie poziomu do 1/4 jest OK, pokazuje faktycznie jak jest i nie wariuje, natomiast jak zatankuję do połowy zbiornika to problem wraca. Wtyczkę i gniazdo pływaka czyściłem WD40 i lekko papierkiem ściernym, więc z tej strony powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek95 - nie dorobiłem się jeszcze swojego VAGa, podjadę w tygodniu do kumpla to podepnę się pod kompa i sprawdzę. Póki co zauważyłem pewną zależność - wskaźnik paliwa zaczyna świrować gdy mam więcej paliwa niż 1/4 zbiornika. Mierzenie poziomu do 1/4 jest OK, pokazuje faktycznie jak jest i nie wariuje, natomiast jak zatankuję do połowy zbiornika to problem wraca. Wtyczkę i gniazdo pływaka czyściłem WD40 i lekko papierkiem ściernym, więc z tej strony powinno być OK.

Czyli albo silniczek w zegarze albo jednak pływak uszkodzony.....Dobrze byłoby podpiąć drugi i wyeliminować to uszkodzenie. Ja kupiłem drugi pływak,a walnięty był wskażnik. Jakby co to mam ori pływak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Podłącze się do tematu. Też mam problemy ze wskaźnikiem paliwa w Audi A4 B5 lift raz pokazuje 3/4 raz 1/4 a wiem że paliwa jest ponad połowa baku. Teraz jak sprawdzić czy to pływak czy zegary? Licznik to pół FIS raczej jagger. Test zegarów przez vaga wypadł dobrze. Wskazówki zatrzymują się na połowie i potem na full. Czy jak test wypada dobrze to zegary są ok? I od razu szukać plywaka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 90% problemy z  wariowaniem wskazówki  poziomu paliwa to problem   leżący po stronie pływaka a dokładnie  takiej płytki  która w miejscu  styku się wyciera .
Te 2 blaszki  które   jeżdżą po  płytce można dogiąć  zeby mocniej  dociskały ,  samą  płytke wyczyścić     alkocholem ip .
U mnie po  takim zabiegu  wskaźnik  świruje jak jest   mniej więcej polowa baku a przed    naprawą   to cały czas wskazówka latała od zera do fula .

Chętnie bym kupił nową   płytkę  coś ala potencjometr ale  pewnie cena zaporowa.

20181026_165801.jpg

20181026_165810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie plywaka wszystko wróciło do normy. Stary pływak u mnie był mocno zabrudzony, ale płytka nie jest wytarta. Jak temat jeszcze aktualny to mogę zrobić zdjęcia starego plywaka. Ja go nie czyscilem, tylko wymieniłem na dobry a stary rzuciłem w kąt do garażu. Myślę, że po wyczyszczeniu rownież byłby dobry. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...