Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Maska zamknięta na amen. Linka cała, ale otworzyć się nie da


Kanc1erz

Rekomendowane odpowiedzi

Cze,

mam kłopot z moją A4 z 2002r. Jeździłem tak kilka tygodni, ale nie mam już ani płynu do spryskiwaczy, pojawiła się kontrolka wody, więc zmuszony jestem rozwiązać ten problem, mianowicie nie umiem otworzyć maski. Rozebrałem cały fragment dechy, gdzie jest uchwyt, powyciągałem grill (ten z dołu) i dwie boczne osłony i nadal nie mam pojęcia jak otworzyć maskę.. Linka ma opór, ciągnąłem ją kleszczami i nic, także ewidentnie jest coś z zatrzaskami. Szukałem na necie, że jest jakiś magiczny sposób na otwarcie awaryjne, ale nie mam pojęcia jak dojść do zatrzasków (są dwa, jak mniemam?). Miejsca jest bardzo mało, w zasadzie nic nie widać. Kanałem dysponuję.

Może ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzask jest jeden na środku... Najlepiej jak byś podpatrzyl na innej audi jak jest maska otwarta bo inaczej może być ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, okazało się, że grill nie jest przykręcany, i jakoś go ze szwagrem wyciągneliśmy :P

A stąd to już nie było dużo roboty i klapa jest już w górze ;)

Dzięki za info o spocie ;) Może się pojawię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na szybko taki opis znalazłem

Opis
1. Zdjąć dolną osłonę silnika - śruby na płaski śrubokręt są dobrze widoczne (jeśli jest taka możliwość to najlepiej wjechać na kanał).

2. Po zdjęciu osłony należy wsunąć się pod samochód z metalowym prętem długości około 30-40 cm (może być coś innego sztywnego) może mieć ale nie musi mieć na końcu haczyk ( można spróbować śrubokrętem ale może to być bardzo trudne ze względu na brak miejsca).

3. Patrząc w górę należy odszukać zamek - będzie dość dobrze widoczny - wszystkie części zamka są czarne oprócz części ruchomych które mają kolor miedziany/srebrny. Najbardziej widoczny będzie metalowy uchwyt z dziurką (jest to dolna część zaczepu)

4. Należy wsunąć pręt i przyłożyć do dolnego zaczepu a następnie przesunąć go w stronę koło pasażera - zaczep nie stawia dużego oporu wiec łatwo się go porusza - lekki ruch i maska powinna się otworzyć.

Sam osobiście tego nie testowałem, więc nie mam pojęcia jak długo może to potrwać, ale życzę powodzenia bigwink.gif

No to gites :wink:

Edytowane przez Tomi_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś to próbował robić zgodnie z opisem kolegi wyżej ?

linka jest cała ,prawdopodobnie spadło zabezpieczenie

ma ktoś na to jakiś patent bo miejsca jest bardzo mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij kolego grill z maski, jest na zatrzaskach, powyginaj drut w odpowiedni kształt i pociągnij za każdy zatrzask. Jak grill zejdzie to odkręć 3 śruby od zamka przy masce i po robocie. Sam tak robiłem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz


dzięki za podpowiedz

odkręcone trzy śruby ale maska nawet nie drgnie ,ma ktoś inny pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Do tego auto stoi w Belgi z wyladowanym akumulatorem w centrum miasta i nie wolno tam grzebac na ulicy przy samochodzie. Ciagne za gril i nie moge go wyrwac. Na pewno sa tam tylko zatrzaski? Po prostu uzyc wiecej sily?

edycja..

Gril wyrwany (pol zatrzaskow polamanych) maska nie otworzona. nie wiem co mam tam podwadzic.. Nerwow straconych cala qpa.

Edytowane przez 82Michal82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill był na zatrzaskach ale trzeba je np za pomocą druta poodginać i tak każdego i wtedy grill zejdzie. Później odkręcacie trzy śruby przy masce i maska się otwiera......... Mogliście PW to bym Wam zrobił zdjęcia grilla od tyłu i tych śrub....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylbym wdzieczny za zdjecie (fotografie) :-) tego zamka zebym wiedzial jak sie do niego dobrac. Wiec jesli ktos moze wstawic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie dobierał się do tego zamka jak Ci specjaliści, wiadomo że auto po dzwonie ale to chyba kiepski sposób na otwarcie maski :)

Przechwyt_whhrnew.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie dobierał się do tego zamka jak Ci specjaliści, wiadomo że auto po dzwonie ale to chyba kiepski sposób na otwarcie maski :)

Przechwyt_whhrnew.JPG

:grin: Na razie jeszcze nie wyglada tak jak na tym zdjeciu ale grillowi sie troche stracilo zatrzaskow :kwasny: Do tego brak kluczy mnie dopadl. Jutro kupie i zaczne runde trzecia JA VS AUDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska w gorze! :banan: Odkecic te trzy nakretki nie bylo latwo wiec lacze sie w bolu z kazdym komu maska jego audi nie bedzie sie otwierala :) Okazalo sie ze linka wypadla z zaczepu (zamka). Wlozylem ja na miejsce, ale nie wydaje sie zeby pewnie tam siedziala. Mam nadzieje ze nie spadnie w przyszlym tygodniu. Na wszelki wypadek zamek przymocuje na dwie nakretki (te ktore latwo odkrecic)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za pomoc

Edytowane przez 82Michal82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie podpiolem linki jsk wymieniałem rozrząd u siebie leżałam pod autem z dwie godziny i nie udało się otworzyc pojechałem do mechanika podniósł auto do góry wzial kawalek kija od miotly i minutka otworzył i jeszcze grosza nie wziął

Wystarczy nz trafić na dźwignię i pchnać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2014 o 19:50, mateusz16 napisał:

82803315678561605072.jpg

00560386409804167870.jpg

08805576653458895474.jpg

Moglby ktos wyslac jeszcze raz to zdjecie? Nie otwiera mi sie maska i chce sprobowac zrobic wszystkobtak jak opisaliscie powyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...