Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pomoc w analizie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Proszę o analize logów. Auto strasznie zamulone takie już kupiłem ale dopiero po 4 miesiacach pora na odczyt danych :)

Nie ma dużej ilości oleju przy turbo, większych luzów również nie uświadczyłem. Turbo strasznie póżno wstaje i nie czuć go tak naprawde.

Jeżdzi się jak zwykłym dieslem pyć może z lekkim ++.

Logi statyczne

http://vaglog.pl/log_190282.html

http://vaglog.pl/log_190283.html

http://vaglog.pl/log_190284.html

http://vaglog.pl/log_190285.html

http://vaglog.pl/log_190286.html

Dynamiczne

http://vaglog.pl/log_190290.html

http://vaglog.pl/log_190289.html

http://vaglog.pl/log_190288.html

http://vaglog.pl/log_190287.html

http://vaglog.pl/log_190293.html

http://vaglog.pl/log_190291.html

Jeżeli potzrebne są dodatkowe logi proszę o info:)

Z góry wielkie dzieki bo już mam dosyć mojegomuła:)

Opublikowano

Wymien przepływke a wszysko wroci do normy

Opublikowano

przepływka dobrze chodzi.

raczej turbo - ale to zloguj grupę 11 dynamicznie - porządnie

Opublikowano
  • Autor

czyli dwa sprzeczne wnioski:) co oznacza porządnie zloguj blok 011? Podpowiedzcie być może za krótko loguje :)

Opublikowano

o wadliwym przepływomierzu wskazuje grupa logow 008 gdyz ograniczenie dymiania powinno byc wyzsze od ograniczenia momentu i to wskazuje na wadliwe mierzenie g70 jeszcze w grupie 010 poz.1 masz max 714mg i spada a pownno byc nie mniej jak 850mg jak zalodujesz grupe 003 tam masz wymagana i aktualna wartosc dla danego silnika

czytaj:D

http://chomikuj.pl/adam105/MOTORYZACIA+--DIAGNOSTYKA+VAG/Vag-+analiza+log*c3*b3w,283640833.pdf

Edytowane przez baca2309

Opublikowano

Jakim cudem przepływka ma mierzyć, skoro turbo nie dmucha? Najpierw doprowadź ciśnienie doładowania do ładu, potem ewentualnie myśl o przepływce. Przejrzyj dolot pod kątem nieszczelności

Opublikowano

o wadliwym przepływomierzu wskazuje grupa logow 008 gdyz ograniczenie dymiania powinno byc wyzsze od ograniczenia momentu i to wskazuje na wadliwe mierzenie g70 jeszcze w grupie 010 poz.1 masz max 714mg i spada a pownno byc nie mniej jak 850mg jak zalodujesz grupe 003 tam masz wymagana i aktualna wartosc dla danego silnika

czytaj:D

http://chomikuj.pl/adam105/MOTORYZACIA+--DIAGNOSTYKA+VAG/Vag-+analiza+log*c3*b3w,283640833.pdf

tak ale od czego zależy przepływ powietrza w silniku turbo ?!?

od turbiny. jak nie dmucha należycie to ssie mniej powietrza.

a ile:

poj sil - 1900 / 4 cylindry = 475 mg przy 1 bar

714 mg / 475 = 1.5 czyli wychodzi 1.5 bara

a z tego co pamiętam nawet 90ka bije koło 1.9 bara

czyli na moje oko turbo nawala, i DLATEGO chcę zobaczyć grupę 11 !!!

Opublikowano

masz racje kolego Homiczek dokladnie 0.85 w 1z czyli 1.85bara:) wszystko sie zgadza

Opublikowano
  • Autor

http://vaglog.pl/log_190394.html

powyżej log grupy 011 dynamiczny:)

Opublikowano

no tak jak myślałem turbo słabo dmucha albo powietrze gdzieś ucieka.

sprawdź szczelność dolotu, wężyki sterujące turbo i cały układ podciśnień, bo sterowanie turbo dziwnie nie zmienia wartości

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za analizę. A czy egr powinien ciągle pracować tzn podciśnienie go wyciąga i upuszcza na stałych obrotach.

Opublikowano

ogólnie tak. on sobie tak pracuje, a jak dokładnie to nie analizowałem. tak czy inaczej jak wyciskasz z silnika więcej pary, to się wyłącza.

pobaw się w basic settings:

- grupa 11 jest test sterowania turbo - chociaż ty masz bez zmiennej geometrii także nie wiem, ale nawet tam zawór WG jest

- też jest gdzieś jest test sterowania EGR

możesz poczytać

http://www.turbospec.pl/index.php/testowanie-zaworu-n75.html

ty masz turbo bez VNT, ale jest tam zawór sterujący który jest sterowany podobnie do tego w artykule

Opublikowano

Prawdopodobnie urwana klapka upustowa od WG w turbinie i cisnienie idzie w wydech. Może być też n75 walnięty. Pamiętaj że w 1Z masz sterowanie ciśnieniowe gruszką turbiny nie podciśnieniowe!

Edytowane przez bigu888

Opublikowano
  • Autor

panowie dolot pod kątem szczelności sprawdzony wszystko ok, wężyki ciśnieniowe również:)

Opublikowano

po co kręcisz do 4500obr, do 4000obr w zupełności wystarczy

sprawdź po schemacie czy wężyki do n75 są prawidłowo podłączone, schemat w etce jest błędny wiec nim się nie sugeruj, jak to sprawdzisz i dalej będzie jak jest podmień n75, na podmienionym n75 zrób loga 011d

011 basic setting w tym ecu nie działa bo za stary ecu

Opublikowano
  • Autor

I winowajcą okazał się n75 ktoś się nim już bawił :) dzięki wszystkim za pomoc a jutro wrzuce jeszcze logi to zobaczymy o ile się poprawiło byc może jeszcze coś kuleje :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.