Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda leje sie przez filt przeciwpyłkowy


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam taki problem a mianowicie leje mi sie przez filtr przeciwpyłkowy . Rynienka zamontowana, wszystko jest ok a przy duzych opadach wszystko jest w srodku


Lałem wode po szybie i ciagle filtr mokry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na pewno źle poskładane :) te plastikowe śruby trzymające plastikowe podszybie przy szybie zakręcone? wszystko ładnie przylega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że to nie będzie wina podszybia bo ta rynienka jest montowana tak że jak zdejmiesz podszybie czyli ten element który przylega do szyby to i tak ta rynienka jest ustawiona pod rantem szyby żeby spływało do rynienki więc to nie to bo jak wiadomo te plastikowe spinki po upływie tylu lat i tak by nie trzymały tego podszybia dokładnie przy szybie bo nawet ja u siebie mam drobne szparki a spinki wymieniałem na nowe i z tego co za obserwowałem to ta rynienka jest ustawiona pod rantem szyby i to do niej spływa woda

ggwsl83p.jpg

jak widac na tym zdjęciu widać filtr kabinowy i oczywiście rynienka jest pod samym rantem szyby aby to tam spływała woda o podszybia w tym momecie nie ma

3jyw4vuu.jpg

a na tym zdjeciu widać że woda która znowu spłynie po podszybiu to i tak trafia do tego czarnego elementu zasłaniającego filtr i tam właśnie znowu jest spływ wody który kieruje ją już do przestrzeni grodziowej między silnikiem a szyba czołową tam są odpływy i to tam leci wiec ja bym szukał w innym miejscu może któryś z tych rynienek jest uszkodzone popękane czy coś podobnego

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć też tak że ta obudowa filtra może być uszkodzona w tym miejscu gdzie jest przykręcana na śrubkę widać ją na drugim zdjęciu może ktoś za mocno dokręcał bez wyczucia i jest połamane czy jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa filtra jest cała i wczoraj dokreciłem ją na silikonie dekarskim. a co do rynienki to u mnie jest troche ona inaczej . Prawa strona rynienki jest na maxa do gory wcisnieta bo tam jest jej mocowanie. U Ciebie jest ona równolegle do szyby a u mnie tak nie jest.


Ktoś tak kiedys zamontował ta rynienkie nad filtrem i ja tak samo zamontowałem i okazało ie ze zle jest . Dzis poprawilem i okaze sie czy bedzie dalej leciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli te plastiki były nie uszkodzone to myślę że też tak może być jak mówisz ktoś kiedyś źle to założył i ty zrobiłeś tak jak było wcześniej z tym że ty chociaż zauważyłeś usterkę co sie dzieje nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...