Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto gaśnie podczas jazdy,problem z odpalaniem


adamx32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem że Auto co pare kilometrów gaśnie, dzieje się to przeważnie na skrzyżowaniach lub przy ruszaniu,gdy już auto zgaśnie jest duży problem z odpaleniem (zazwyczaj konczy sie to holowaniem ). Jednak gdy auto już zapali jejzdzi dobrze, wkreca sie na obroty nie ma żadnych objawów jakiejkolwiek usterki, zapala tez b.dobrze od razu, aż do nastepnego takiego przypadku że auto gaśnie. Byłem z tym u mechanika powiedział że pod maska wszystko posprawdzał i jest wszystko ok, Komputer też nic nie wykazał. mechanik wskazał na możliwosć zacinania się pompy paliwa znajdujacej sie w zbiorniku ,samochód mi oddał i kazał testować mówiac ze nastepnym razem jak auto zgaśnie kopnać w zbiornik paliwa a pompa zacznie działać jednak to nie pomaga.

zauważyłem sam równierz że gdy auto zgaśnie po pzrekreceniu stacyjki nie słychać pompy paliwa, nie po każdym przekreceniu stacyjki pompa sie załacza.

czy to jest żeczywiśnie usterka pompy paliwa i należy ja wymienić czy może wystarczy wymienić sam przekaźnik odpowiedzialny za tą pompę ?przypomnę że jak samochód już odpali i pochodzi ,pompa sie załacza za każdym razem przekrecenia stacyjki,auto odpala dobrze i jejzdzi,

prosze o dorade co mam wymienić i ewentualnie sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mialem podobny problem, pomogło przeczyszczenie zaśniedziałych styków w gnieździe przekaźnika oraz wymiana przekaźnika dla pewniejszego wyeliminowania usterki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mialem podobny problem, pomogło przeczyszczenie zaśniedziałych styków w gnieździe przekaźnika oraz wymiana przekaźnika dla pewniejszego wyeliminowania usterki

Pozdrawiam

Czy mógłbyś mi powiedzieć który to numer przekaźnika i gdzie się on znajduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw uzupelniac profile bo nie wiadomo co pisac

Dokładnie żadnych informacji na temat silnika. Nie wiadomo czy Diesel Czy Bezynka

silnik 1.9 tdi 130 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego!

Przydały by się logi , najlepiej wtedy gdy gaśnie!

Myślę że kolega ma problem z elektryką , pompkę można łatwo sprawdzić , wyciągnąć ją , wsadzić do pojemnika z ON , podłączyć zasilanie , i delikatnie w nią pukać np. śrubokrętem.

Kolega próbował ściągnąć minusową klemę z akumulatora po zgaśnięciu i problemem z odpalaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie próbowałem bo zbytnio się na tym nie znam,dziś udało mi się zrobić 15 km i auto nie zgasło,


Usterka niestety wystąpiła za granicą ,nie posiadam odpowiedniego sprzętu by coś posprawdzać ,pompę sprawdzę jutro,gdyby się okazało że uszkodzona jest pompa lepiej jest wymienić kompletna pompe czy wystarczy sam wklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


gdyby się okazało że uszkodzona jest pompa lepiej jest wymienić kompletna pompe czy wystarczy sam wklad

wystarczy wymienić samą pompkę :D ona znajduje się w zbiorniku w takim plastikowym koszu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...