Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AEB szarpie na LPG


przemek11

Rekomendowane odpowiedzi

aha, a jak kupię po prostu cewke i będe podmieniał po kolei?

tak też zobacz która do wymiany?

na pewno mam do wymiany cewki bo ponoć mam jeszcze oryginalne, a rocznik 95 :)



zalezy jaka ori beru wiecej.

nie rozumiem możesz jaśniej :decayed:

świece ok bo wymieniałem na nowe NGK platynowe (wcześniej poprzedni właściciel włożył zwykłe 3 elektrodowe) i zrobiłem na nich ok 12tys

z tego co wiem one wytrzymują podobno 30 chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu.

Na benzynie jest wszystko ok,a na lpg na kazdym biegu szarpie przerywa.Kumpel jest umowiony do gazownika na poniedzialek,ale moze ktos sie wypowie tu w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie jak rusza z miejsca i podczas dodawania gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos podobnego jak u mnie, tylko że ja nie miałem przy ruszaniu, a własnie przy dodawaniu gazu a dokładniej przy mocniejszym przyspieszaniu. Pojechałem na ustawienie gazu to troszke pomogło ale nadal szarpie gdy go wkrecam czasem na wyzsze obroty, zmieniam bieg i po zmianie biegu wystepuje małe szarpanie i dalej idzie normalnie, nastepny bieg i znów to samo i dalej normalnie:)

gazownik powiedział ze to prawdopodobnie jest wina padnietej którejś cewki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje, ale mniej wiecej kierunek poszukiwań można ustalić :)

Grzesiek a tak na marginesie nie orientujesz sie jaką najlepiej wstawić? I ile taka może kosztować

obecnie mam takie, wydaje mi się że ori. zdjęcie zapożyczone

http://img32.olx.pl/images_tablicapl/147016549_6_644x461_beru-cewka-zaplonowa-audi-a4-18t-agu-volkswagen-coil-ingnition-spule-_rev002.jpg

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje, ale mniej wiecej kierunek poszukiwań można ustalić :)

Grzesiek a tak na marginesie nie orientujesz sie jaką najlepiej wstawić? I ile taka może kosztować

obecnie mam takie, wydaje mi się że ori. zdjęcie zapożyczone

http://img32.olx.pl/images_tablicapl/147016549_6_644x461_beru-cewka-zaplonowa-audi-a4-18t-agu-volkswagen-coil-ingnition-spule-_rev002.jpg

Miałem dokładnie to samo :( polecam wrzucić beru ZS 016 0040100016 (koszt w InterCars ~158zł, po rabacie płaciłem ~112zł zdecydowanie lepiej ;) )

Albo przerobić na "nowsze" cewki 4pinowe, tylko to już trochę jest czasowo zabawy, odrazu moduł z filtra wylatuje, a też lubi się zepsuć :(

Pięknie opisane, tylko działać :naughty:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/615999-AEB-ICM-delete-amp-AWP-upgrade-DIY?s=cdbcf24301400723ee14ea991cb77ee4

http://www.passatworld.com/forums/b5-information-base/333953-1998-volkswagen-passat-1-8t-aeb-icm-delete-diy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko co ma do tego cewka jeśli na benzynie jest ideał a tylko na gazie są problemy ?

U kumpla są wymienione wszystkie cewki na BERU , świece nowe ngk i moduł zapłonu ten na filtrze bo się zesrał.

W poniedziałek jedzie do firmy która mu gaz zakładała i wszystko się okaże.Moim zdaniem problem tkwi z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na PB jest ok, ale słyszałem takie stwierdzenie ze na LPG bedzie jak jest bo LPG jest tak jakby bardziej wymagający, potrzebuje wiekszej temp czy coś takiego.

U mnie benzyna chodzi jak powinna, nic nie szarpie.

ja tez wymieniłem filtry gazu, swiece, filtr powietrza i wystrojenie i problem nie znikł


wiec wymienie tez kiedyś cewke i zobacze co wtedy się stanie :)

bo ten gazwonik powiedział ze cewka ze wzgledu na to że jak na luzie doda sie gazu to tak jakby sie chwiliwo dławił, obroty ze lekko spadaja czy coś takiego. Ja nie wiem nie słyszałem w pracy silnika nic takeigo, no ale on to widział. Z drugiej strony sprawne "oko" mechaniora to nie to co "oko" laika :decayed:


Musti, zdaj nam relacje co i jak na bieżąco z kolega. moze u mnie jest to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% masz walnięta cewkę gazownik jest w stanie to sprawdzić wystarczy ze podczas jazdy będzie po kolei wyłączał gaz na danym cylindrze czyli jak sprawdza pierwszy cylinder to 2,3,4 chodzą na gazie a 1 na benzynie i wtedy rozpędzasz auto jeśli jest ok na takiej konfiguracji to znaczy ze cewka na 1 jest padnięta jeśli dalej są takie same objawy sprawdza następny cylinder i tak aż do 4 wiadomo jeśli masz padnięta więcej niż jedna to później musi wyłączać 2 cylindry ale rzadko kiedy padają 2 cewki..... ja dziś byłem na diagnozie bo tez szarpało przy rozpędzaniu i okazało się ze cewka na 1 cylindrze jest padnięta wiec wyłączył mi dawkowanie gazu na 1 i dawkowało tylko paliwo a reszta chodziła na gazie. Na samej benzynie auto szło ładnie bez poszarpywania. po zdiagnozowaniu cewki i wyłączeniu dawkowania gazu na 1 problem znikł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz nie wiem czy u mnie gazownik też tak nie robił. bo tez jechalismy w sumie spory kawałek, raz auto jechało a raz 0 reakcji praktycznie na gaz itp :)

zbieram sie do tej wymiany i zebrac sie nie moge. mam nadzieje ze moze w tym miesiacu sie uda juz to ogarnac na dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek11 jeśli tak ci sprawdzał to powinien ci dokładnie powiedzieć która to cewka pod warunkiem że mapa jest dostrojona do mapy Pb i reszta podzespołów jest ok.... Ja mam instalacje stag4 parowanik do 200km i listwę wtryskową AC i śmiga wszystko jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie okreslił dokładnie która cewka. bo powiedział ze trzeba podmieniac po kolei i sprawdzać. To widocznie tylko ustawiał podczas jazdy, nic nie sprawdzał na to wygląda :)

Ja też mam staga, ale nie wiem jakiego, parownik chyba KME ale nie pamiętam dokładnie i wtryski hana niebieskie tylko że nie mam tego podłączonego tak: http://img30.olx.pl/images_tablicapl/142020895_8_1000x700_audi-a4-b5-16-gaz-sekwencja-alu-klima-zadbany-_rev007.jpg

tylko na czymś takim mam podłączone Mniej Więcej https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRPjWYqEWATfv2nMrDjw5H7UF9nR8Ub8TrLymipM6nC-tTGp1EbQw

To też na listwie wtryskowej chyba mam to zrobione, ale czym sie różni, które lepsze to nie wiem. nie znam sie za bardzo na tym

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u jakiego gazownika to sprawdzałeś??? gdzieś w skarżysku????

Polecam http://bencar-gaz.pl solidna obsługa i zawsze wychodzę zadowolony

Edytowane przez peres100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w okolicy mojej :)


Polecam Bencar - Instalacje gazowe do samochodĂłw | solidna obsługa i zawsze wychodzę zadowolony

Rozumiem że oni są z Kielc?

a ile biorą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kumpla co tam w końcu wyszło u niego z tą akcją.

Był u gazownika i okazało się że miał jedną cewkę strzeloną wymienił od razu ale problem nadal tkwił okazało się też że jeden wtrysk od lpg mu siadał i nagle padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz po tej wymianie wszystko ok ?

Tak wszystko gra wystroili mu jeszcze tylko auto na gazie i hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...