Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak mocy


Kibic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim Audi A4, który polega na utracie mocy podczas przyspieszania. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko było OK, aż do momentu ponownego przyspieszania. Cala ta sytuacja miała miejsce podczas jazdy z prędkościami ok. 120-150 km/h. Szukałem różnych przyczyn: wymieniałem N75, przepływomierz, nowe wężyki. W końcu zainteresowałem się samą turbiną. Wymontowałem ją i zauważyłem, że łopatki od strony rury wydechowej są wyszczerbane. Rozebrałem turbinę i okazało się, że w kanaliku turbiny, niżej jej połączenia z silnikiem znajduje się grudka sadzy, która zmniejsza przekrój kanalika o ponad połowę. Zamówiłem nową turbinę, zamontowałem, pojechałem na jazdę próbną i wszystkie problemy zniknęły. Autko przyspieszało rewelacyjnie przy wyższych prędkościach w pełnym zakresie obrotów i tak było przez miesiąc. Po miesiącu podczas wyprzedzania znów pojawił się brak mocy. Wywnioskowałem, że przyczyna tego będzie tkwiła w samym silniku, który pewnie jest zanieczyszczony i to wszystko pakuje do turbiny, zatykając ją i uszkadzając łopatki. Co Wy myślicie na ten temat? Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....właśnie mam ten sam problem....podczas przyspieszania zanika moc,a po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy dopóki nie przekroczę ok 2200-2500 tyś obrotów.....robić turbinę i czekać aż znowu się coś popapra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...