Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Trudności z zapalaniem ciepłego silnika


roobert79

Rekomendowane odpowiedzi

Moze juz ktos tu opisywał podobny problem siedze na forum już drugi dzień i nic niemoge znależć.

Mam taki problem, na zimnym silniku odopala bez problemu, silnik pracuje równo bez zarzutów.Natomiast na ciepłym silniku jezeli stoi po zgaszeni np 20 min jest problem z odpaleniem. Kręci kreci i nieumie załapać dopiero jak mu sie wcisnie gaz do dechy to zapali ale czasami strzeli w rure wydechową. Co to może być pomóżcie. Podpięcie pod vag wykazuje tylko błąd składu mieszanki i nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cieżko odpala na ciepłym to moga to być wtryskiwacze,czujnik temp cieczy chłodzącej.

ja bym po błędzie obstawiał na wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wydaje mi sie ze silniczka krokowego nie ma. :embarrassed:pozdrawiam

Masz rację nie ma silniczka krokowego :good:

Tutaj masz typowe niesprawności układu wtrysku benzyny z a4 sam naprawiam i jest napisane tak:

Nie można uruchomić gorącego silnika i jest to spowodowane zbyt wysokim ciśnieniem w obwodzie doprowadzania paliwa a sposób postępowania to sprawdzić ciśnienie paliwa w razie potrzeby wymienić regulator ciśnienia.

Drugą przyczyną może być niedrożny lub załamany przewód powrotny między regulatorem ciśnienia paliwa i zbiornikiem a sposób postępowania to wymienić przewód.

Radzę Ci jedz do mechaniora i sprawdź ciśnienie paliwa na gorącym silniku jak okaże się że jest za duże to do wymiany masz regulator ciśnienia jak będzie dobre to ja bym obstawiał na wtryski.

Nie chcę Cie zniechęcać do forum ale nikt z nas nie określi dokładnie żadnej przyczyny bez jakiejkolwiek diagnostyki,co najwyżej można strzelać ale to da Ci mnóstwo przyczyn :(

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...