Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zacięty schowek pasażera


rpp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

oglądałem fajne B6 tylko zastanowiła mnie jedna rzecz - okazało się, że schowek pasażera jest popsuty (nie daje się otworzyć).

Czy jest to częsta przypadłość A4?

Jakoś dziwnie to wygląda - jakby ktoś na siłę próbował się włamać czy co? (zamek na schowku jest raczej nie ruszony).

Ewentualnie może ktoś już coś takiego przerabiał i orientuje się o jakich kosztach naprawy mówimy?

pozdrawiam,

rpp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori (taki składany) - i powiem szczerze, że nie kombinowałem co dokładnie nie działa bo od razu w komisie mi powiedzieli, że jest zacięte i nic się nie da z tym zrobić (więc stawiam na to, że sami już próbowali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest zaklejony, spotkałem się z takim numerem w samochodzie.

Był zepsuty zamek i koleś który sprowadzał auto zakleił schowek na stałe.

Rozglądnij się czy nie można kupić używanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, też mam problem ze schowkiem w B6. :(

Odebrałem auto dzisiaj rano (rocznik 2001) i schowek działał bez problemu.

Po kilku otwarciach i zamknięciach przestał się otwierać.

Co ciekawe, nie trzyma przy zamku (który jest na pewno otwarty), tylko gdzieś po prawej stronie.

Pukanie i próby poruszania w różnych kierunkach nie pomagają.

Boję się otwierać na siłę, żeby nie złamać drzwiczek.

Help. :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie kupilem A4 2004r. i schowek uchyla mi sie latwo ale zeby otworzyc szerzej trzeba go mocniej pociagnac.Tak jest w kazdej A4?Nie otwiera sie sam do konca?

U mnie jest identycznie. :grin: Wydaje mi sie, ze tak ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, też mam problem ze schowkiem w B6. :(

Odebrałem auto dzisiaj rano (rocznik 2001) i schowek działał bez problemu.

Po kilku otwarciach i zamknięciach przestał się otwierać.

Co ciekawe, nie trzyma przy zamku (który jest na pewno otwarty), tylko gdzieś po prawej stronie.

Pukanie i próby poruszania w różnych kierunkach nie pomagają.

Boję się otwierać na siłę, żeby nie złamać drzwiczek.

Help. :embarrassed:

Myślę, że zamek nie jest na pewno otwarty, lewa strona zamka jest otwarta, natomiast prawa strona trzyma.

Zdejmij-wypnij plastikową osłonę z boku, z prawej strony schowka i będziesz miał dostęp do prawego zaczepu zamykania schowka. Najprawdopodobniej on trzyma. Wciśnij go, tak aby przełamać pewien opór - powinno być po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zamek nie jest na pewno otwarty, lewa strona zamka jest otwarta, natomiast prawa strona trzyma.

Zdejmij-wypnij plastikową osłonę z boku, z prawej strony schowka i będziesz miał dostęp do prawego zaczepu zamykania schowka. Najprawdopodobniej on trzyma. Wciśnij go, tak aby przełamać pewien opór - powinno być po sprawie.

Dokładnie tak było!

Musiałem chyba zbyt mocno pociągnąć za klamkę i zapadka przeskoczyła o ząbek i później już nie otwierała się do końca.

Dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez do konca sie nie otwiera, trzeba lekko nacisnac póleczke w dól. Niedawno z ciekawosci zajzalem do B6 na autohandlu i jest tak samo.

A taki zamek jak jest do wymiany (a po objawach widac ze tak chyba jest) to koszt 70 PLN - z taka cena zetknelem sie w sklepie w Gdansku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem moja mama zamykała schowek i przytrzasnęła jakiś tam pasek i później jak otwierała to coś strzeliła (pękło) i teraz schowek się nie otwiera klamka lata luźno. Czy da się coś z tym zrobić czy ktoś miał coś podobnego ? Czy ta klapę od schowka można jakoś rozebrać żeby dostać sie do tego zamka? Będę wdzięczny za każdą poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij oslone z prawej strony i bedziesz wszysko wiedzial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij oslone z prawej strony i bedziesz wszysko wiedzial :)

Zdjąłem osłonę z prawej strony i mogę dzięki temu otworzyć schowek ale nic innego tam nie widzę myślę że tam w środku (w tej pokrywie) coś pękło albo się urwało. Nie wiecie czy da sie jakoś rozebrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij oslone z prawej strony i bedziesz wszysko wiedzial :)

Zdjąłem osłonę z prawej strony i mogę dzięki temu otworzyć schowek ale nic innego tam nie widzę myślę że tam w środku (w tej pokrywie) coś pękło albo się urwało. Nie wiecie czy da sie jakoś rozebrać ?

Mam dokladnie identyczny problem, po przeszlo 1roku ... Jak zakonczyl sie ten watek?

.. moj przypadek ..

Dziewczyna wsadzila cole na wcisk i zatrzasnela schowek.. ten nie chcial sie otworzyc bo drzwi bardzo mocno opieraly sie na zamkach-zawiasach

Szarpnalem za klamke i cos w niej peklo, w tej chwili nie wiem jak dobrac sie do tego zamka, zeby to naprawic/skleic.. albo wymienic..

Czy ktos sie orientuje jakie sa koszty naprawy/wymiany zamka w schowku pasazera Audi B6 ?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem auto z zepsutym zamkiem, nie otwieral sie. wykręciłem cały schowek(4 chyba na górze i 2 na dole i chyba jedna po prawej stronie) otworzyłem go wciskając zaczepy po bokach. wykręciłem jedna śrubę przy tej klamce(z lewej strony, nie pamiętam czy to był tors, czy ampulowy) wyciągnełem cały mechanizm. (był pęknięty taki kikut plastkiowy przesuwający cały mechanizm. najlepiej kupić nowy( a bębenek przelozyć swój staru aby kluczyk pasował) ale ja nie miałem czasu szukać więc zrobiłem nadcięcie brzeszczotem w miejscu pekniecia włożyłem tam kawałek małej śrubki z zalałem poxipolem. troche to na sztuke ale ponad miesiąc już go używam i jest OK :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba demontowac calego schowka.jak sie zatrzasnie to wystarczy zdjac prawa oslone i wcisnac tam zatrzask i schowek sie otwiera,po czym w okolicy klamki jest jedna srubka i trzeba ja wykrecic i wtedy mozna wyjac cala klamke z zamkiem.Nowa klamka w aso to koszt 70-80zl a zamek mozna przelozyc ze starej klamki tylko trzeba uwazac aby przy wyciaganiu sie nie rozsypal.nic trudnego.jak ktos nie wie jak to pisac to postaram sie zrobic jakies fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...