Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogranicznik fali olejowej BEX


andriu16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie. Czy są jakieś negatywne skutki jeśli wyrzuci się ten ogranicznik fali olejowej? Przy wymianie oleju ponoć popękał ten ogranicznik i mechanik już go nie zakładał. Do czego on konkretnie służy i czy może się coś stać jeśli go nie ma?

Dzieki z góry za odpowiedź.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mechanik wymieniał mi olej bo chciałem żeby zrzucił miskę i zobaczył czy smok nie jest zapchany, czy jakiś syf sie nie zbiera itp. i po zdjęciu miski ponoć okazało się że ten ogranicznik jest popękany. Nie wiem może przy zdejmowaniu miski pękł (nie wnikam w szczegóły) w każdym bądź razie miska została założona już bez tej przegrody. A mogą być jakieś skutki negatywne typu przy hamowaniu czy przechyłach ze smok nie jest w oleju i pompa nie zaciąga go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam połamał :facepalm:

Nie da rady zdjąć miski bez opuszczania ławy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dev. Tak jak pisałem nie wnikam w to czy już coś było pęknięte czy on połamał ale twierdzi że ten ogranicznik jest dość drogi i nie ma sensu kupować nowego i montować. Wiem że jak coś było zamontowane seryjnie to do czegoś to słuzyło ale mimo wszystko czy brak tego ogranicznika może skutkować jakimiś poważniejszymi uszkodzeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegroda jest po to aby podczas hamowania ograniczała odplyw oleju spod smoka.

w Twoim przypadku pozostaje utrzymanie poziomu oleju w pozycji max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odp. Bede starał się trzymać wysoki stan bo chyba teraz nie ma sensu spowrotem spuszczać oleju choć nie wiem czy już go zalał bo dopiero jutro odbieram autko i przez noc chyba miał zaschnąć silikon czy cos. A nie wiesz ile może kosztować ten ogranicznik bo chyba przy nast wymianie musze ppowtórzyć operację i założyć go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zdjeciu miski każdy mechanik ogarnie Citen temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zmusiłem jednak mechanika na zaożenie tego ogranicznika bo jak sie okazało nie zalał jeszcze oleju. no i teraz mam pytanie o ten olej bo wcześniej zalewałem Mobil 5w30 esp formuła taki zielony a teraz on mi zalał mobil super 3000 formuła FE o takiej specyfikacji:

Mobil Super 3000 X1 Formula FE spełnia lub przewyższa następujące wymagania: 5W-30
ACEA A5/B5
API SL
Ford WSS-M2C913-C
Ford WSS-M2C913-D

Mobil Super 3000 X1 Formula FE jest rekomendowany przez ExxonMobil do stosowania w aplikacjach wymagających: 5W-30
API CF

Ma jakieś znaczenie ta zamiana? Dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden i drugi jest dupny do 1.8T, lepiej zapodac porządny fullsyntetyk 5W40

ze swojej strony polecam Liqui Moly 5w40 synthoil high tech

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...