Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Dziwne dzwięki przy skrecanu


gabrielb

Rekomendowane odpowiedzi

W moim aucie podczas skrecania na max kierownicy w lewo lub w prawo na postoju slysze dziwny dzwiek "buczenie" czy "chrobotanie". Nie znalazlem na forum takiego przypadku wiec prosze o pomoc. Byly sugestie ze to moze przegob ale to ma miejsce na postoju gdy auto jest w bezruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli buczy chrobocze a auto stoi nie porusza sie to wspomaganie sie meczy sprawdz czy jest wystarczajaca ilosc plynu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie jest coś takiego: mam uszkodzony przegub zewnętrzny od strony pasażera delikatnie zaczyna być go słychać ale jak jadę i wyrzucę na luz i np. jadę po łuku mam lekko skręcone koła w prawo słyszę szumienie jak mam skręcone lekko w lewo słychać też ale o wiele ciszej odgłos ten słyszę od strony pasażera czy to będzie przez uszkodzony przegub czy coś innego siada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szumy w aucie mogą się roznosić. szum możesz słyszeć z prawej a szum może być po obu stronach.

przy skrętach delikatnych ,mogą szumieć opony- sprawdź ciśnienia w kołach,możesz przełożyć koła tył na przód lub jak masz możliwość to pożycz koła od kogoś na próbę.

jeśli jest to huczenie to może być to tez łożysko piasty koła.

jest niby teoria - ze jak łożysko wywalone to huczy na wprost a na skrętach przestaje - ja powiem na ten temat ze jest z tym rożnie -

miałem w karierze kilka razy przypadek ze łożysko hałasowało na odwrót - na wprost cisza a na skrętach huczenie.

auto jedzie prosto jak pościsz ster -nie ściąga go na któraś stronę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...