Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywa płynu chłodniczego a co2 w nim nie ma


Wolf1991

Rekomendowane odpowiedzi

A wiesz na czym polega funkcja AUTO a ECON ? Jeździsz nonstop na załączonej klimie? Auto możesz mieć uruchomione zawsze czy klima jest on/off -za co odpowiada econ. Jak masz klimę włączoną to jest większe obciążenie dla śilnika przez co temp.silnika rosnie co powoduje wytworzenie się ciśnienia w ukł.chłodz.jednostki gdy cisnienie urośnie do 1,5bar w korku zbiorniczka otwiera się zawór upustowy aby císnienie w ukł.zmalalo wraz z ciśnieniem wydobywa się para wodna i znikome ilosci płynu chłodniczego. Jeśli to dalej nie to, to ja nie potrafíę ci pomóc-czekaj na odp megamózgów lub wyślij maila do audi z zapytaniem-moze stworzą jakiś dok.TIPS na tą cechę.pozdrówki.

Na tyle jestem ogarnięty wyobraz sobie że nawet jadąc nie raz nie dwa do PL z Holandii obserwowałem koreczek o którym wspomniałeś i był suchy,dosłownie ani śladu drobinek pary.Jak dla mnie to do tej pory w niczym ubywający wówczas płyn nie przeszkadza,podpiąłem się do tematu by móc zrozumieć tą przypadłość i tyle.Nawet zapomniałem napisać że układ też był sprawdzany ciśnieniowo.Być może ktoś potrafi to wytłumaczyć w logiczny sposób,ale nikt do tej pory tego nie uczynił,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie kto potrafi powiedzieć skąd to cieknie ? Znalazłem wyciek płynu chłodniczego w takim miejscu. Początkowo myślałem , ze ma to związek z chlodniczką egr , ale została chwilowo ominięta , ale dalej zbiera się tam płyn. Pojawia się tylko na zimnym silniku i lecą z tego pecherzyki powietrza. Ma ktoś pomysł co to ? Pomocy ?

DEABF52B-A51C-4671-A1A3-A9811DD8567D.png

58F750FC-BFEC-4813-B7AE-9132A9B9AE78.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...