Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż napinacza paska klinowego [b6 AWX]


tekilus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem długo ale nie znalazłem żadnego tematu na to jak zdemontować ten napinacz. Siedziałem i próbowałem wymyślić jak go zdemontować ale nic. Oglądałem taki napinacz w hurtowni i ma to otwór z gwintem w sobie, czyli jakaś śruba musi wystawać z bloku silnika. Czy ktoś wie jak zdemontować taki napinacz? Czy wystarczy go przekręcić czy trzeba coś zwolnić? Czy muszę demontować przód? Jest tam jakiś bolec wystający w luźnym napinaczu. Czy da się go jakoś zwolnić? Jak go później zablokować podczas montażu. Poniżej zdjęcia jaki układ rolek i napinacza jest w moim silniku. http://www.okazje.info.pl/okazja/motoryzacja/ruville-napinacz-paska-wieloklinowego-audi-a4-1-9-tdi-avb-bke-avf-55776.html http://www.auditimes.pl/topic/1252-wymiana-paska-wielorowkowego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jakos ten napinacz tez drga. mam 198tkm nalatane.

tyle co wyczytalem to zeby wymienic napinacz+rolke trzeba przod dac na pozycje serwisowa. sprzeglo alternatora mozna tak wymienic.

musze zamowic czesci i sie z tym pobawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wyczytałem że wystarczy alternator zdemontować i będzie dostęp do śruby trzymającej rolkę. Patrzyłem na to i może tak być. jutro to będę rozbierać to porobię foty i później wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki byłyby super. Jaki masz silnik? Ja mam bke.

nie wiem jak w AWX ułożony jest silnik ale ja w BKE odkrecilem alternator,kluczem łapiesz śrube która jest na napinaczu,ciągniesz w prawo i wtedy mozesz spokojnie zdjać pasek.

Pózniej juz tylko jedna sruba trzyma napinac,odkręcasz i zmieniasz.u mnie nie rozbierałem przodu wiec trzeba się troszke pomeczyc no i obdarte ręce z tego co pamiętam.

ale jeśl ja dałem rade to każdy możę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...