Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd przy dużej prędkości


Grzes A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio miałem dwa identyczne zajścia mianowicie przy prędkości 180-200 wyskoczył Mo czerwony błąd wykrzyknik w kółku oraz kontrolka ABS na zegarkach. Po godzinie po odpaleniu nadal było lecz chwile i znikalo. Nie wiem o co chodzi czy hamulce za słabe i się grzeją dając fałszywe sygnały czy coś z ABS czy koronkami jestem zaciekawiony bo wcześniej tego nie było a teraz za jazdy razem przy tych prędkościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS raczej nie, od niego jest żółta kontrolka. Masz kontrolę klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na zegarkach ki się żółta kontrolka zapala a ba fisie czerwony wykrzyknik. Chodzi ci o czujnik zużycia? Mam. Myślałem na początku ze się grzeją i dają mylne sygnały na czujnik zużycia ale skąd żółta kontrolka ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy dużych prędkościach zmienia się odległość czujnika od koronki. Sprawdź szczelinę. Ma być 06-08mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe ze się zmienia jego położenie? Z czym byłby to związane z oporem powietrza bo nie rozumiem rozwiń temat proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze raz zdejmij tylne klocki i jarzma

zobaczysz koronke ABS, pokreć tarczą i sprawdz czy koronka nie ma pekniecia i jak przylega do czujnika

jak odległosc bedzie wieksza jak 1 milimetr to wez młoteczka i delikatnie dobij czujnik

uważaj aby czujnik nie dotykał koronki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zrobię to przy najbliższej okazji zmiany kół na zimę. Bardzo dziękuję za konkretne rady i pomoc. Po sprawdzeniu napisze czy było to faktyczną przyczyną

Tylko ze widzisz nadal zastanawia mnie to że stało mi się to jeszcze przed zmianą klocków. ..hmmm

A wcześniej tego nie było problem zaistniał nie dawno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógł peknąć pierscien na tarczy

podepnij VAGa i sprawdz predkosci kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy też wymieniałem z tyłu klocki i tarcze i wszystko ok, abs chodzi ale przy prędkościach jak Kolega napisał również pojawiła mi się kontrolka zółta ABS (nigdy tego nie było). Pierścień oczywiście dobrze dobity, wszystko okej bo inaczej nie działał by przecież ABS. Mi się wydaje, że może trzeba delikatnie dokręcić śrubę na łożysku bo po prostu przy dużych prędkościach koło zbyt mocno "wychodzi" na zewnątrz i możę stąd ten błąd, bo nie jest w zasięgu czujnika. Nic innego raczej nie może być w przypadku kiedy ABS zawsze działa a pojawia się to dopiero przy około 180 km/h-200km/h. Pozdrawiam

Edytowane przez oyamabdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co sprawdzać jeżeli są dobite do końca ? Całe też muszą być, bo raczej przez tydzień się nie uszkodziły same z siebie jeżeli są w aucie 15 lat.

Edytowane przez oyamabdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja człowieku w ogóle o nic w tym temacie nie pytałem to na jakiej podstawie twierdzisz, że głowę zawracam ? Te emotikonki to możesz do siebie pisać.

Edytowane przez oyamabdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twoje pierwsze pytanie ?

ja tam widze znak zapytania.

a czujnikow nie masz dobitych do konca bo ABS wcale by nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, co Ty do mnie nie bijesz tylko wątki zapisujesz?? Dev ma całkowitą rację. Na poczatek VAG i które koło wali byka a później rozbiórka i albo jest tależyk krzywy jeśli chodzi o tył a czasami się zdażą bo niestety nasze furki mają już kilka lat to i koroduje pierscionek od ABS-u i czasami oczko się rdzą zasłania.

Efektem jest to że do 100km/h wszystko jest oki a ponad 140km/h zapala się ABS i robi się choinka bo czujnikowi się rypie nie mogąc naliczyć predkość koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko juz wiem chłopaki. A wiesz co Piotrek Wylecialo mi to z głowy v zupełnie. Przypomina mi się jak juz błąd wywali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...