Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd przy dużej prędkości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam ostatnio miałem dwa identyczne zajścia mianowicie przy prędkości 180-200 wyskoczył Mo czerwony błąd wykrzyknik w kółku oraz kontrolka ABS na zegarkach. Po godzinie po odpaleniu nadal było lecz chwile i znikalo. Nie wiem o co chodzi czy hamulce za słabe i się grzeją dając fałszywe sygnały czy coś z ABS czy koronkami jestem zaciekawiony bo wcześniej tego nie było a teraz za jazdy razem przy tych prędkościach

Opublikowano

ABS raczej nie, od niego jest żółta kontrolka. Masz kontrolę klocków?

Opublikowano
  • Autor

No właśnie na zegarkach ki się żółta kontrolka zapala a ba fisie czerwony wykrzyknik. Chodzi ci o czujnik zużycia? Mam. Myślałem na początku ze się grzeją i dają mylne sygnały na czujnik zużycia ale skąd żółta kontrolka ABS

Opublikowano

Może przy dużych prędkościach zmienia się odległość czujnika od koronki. Sprawdź szczelinę. Ma być 06-08mm.

Opublikowano
  • Autor

Jest to możliwe ze się zmienia jego położenie? Z czym byłby to związane z oporem powietrza bo nie rozumiem rozwiń temat proszę

Opublikowano

co grzebałes przy zawieszeniu ?

Opublikowano
  • Autor

Właśnie nic. Zmieniałem tylko klocki z tyłu ale to działo się przed i po zmianie klocków

Opublikowano

no to jeszcze raz zdejmij tylne klocki i jarzma

zobaczysz koronke ABS, pokreć tarczą i sprawdz czy koronka nie ma pekniecia i jak przylega do czujnika

jak odległosc bedzie wieksza jak 1 milimetr to wez młoteczka i delikatnie dobij czujnik

uważaj aby czujnik nie dotykał koronki

Opublikowano
  • Autor

Myślę że zrobię to przy najbliższej okazji zmiany kół na zimę. Bardzo dziękuję za konkretne rady i pomoc. Po sprawdzeniu napisze czy było to faktyczną przyczyną

Tylko ze widzisz nadal zastanawia mnie to że stało mi się to jeszcze przed zmianą klocków. ..hmmm

A wcześniej tego nie było problem zaistniał nie dawno

Opublikowano

mógł peknąć pierscien na tarczy

podepnij VAGa i sprawdz predkosci kół

Opublikowano
  • Autor

Spoko:-) sprawdzę i się odezwę

Opublikowano

Koledzy też wymieniałem z tyłu klocki i tarcze i wszystko ok, abs chodzi ale przy prędkościach jak Kolega napisał również pojawiła mi się kontrolka zółta ABS (nigdy tego nie było). Pierścień oczywiście dobrze dobity, wszystko okej bo inaczej nie działał by przecież ABS. Mi się wydaje, że może trzeba delikatnie dokręcić śrubę na łożysku bo po prostu przy dużych prędkościach koło zbyt mocno "wychodzi" na zewnątrz i możę stąd ten błąd, bo nie jest w zasięgu czujnika. Nic innego raczej nie może być w przypadku kiedy ABS zawsze działa a pojawia się to dopiero przy około 180 km/h-200km/h. Pozdrawiam

Edytowane przez oyamabdg

Opublikowano

Sprawdz odległości koronek i czy sa całe

Opublikowano

A po co sprawdzać jeżeli są dobite do końca ? Całe też muszą być, bo raczej przez tydzień się nie uszkodziły same z siebie jeżeli są w aucie 15 lat.

Edytowane przez oyamabdg

Opublikowano

To po ....uj glowe zwracasz jak wiesz lepiej ?

:facepalm:

Opublikowano

Ja człowieku w ogóle o nic w tym temacie nie pytałem to na jakiej podstawie twierdzisz, że głowę zawracam ? Te emotikonki to możesz do siebie pisać.

Edytowane przez oyamabdg

Opublikowano

A Twoje pierwsze pytanie ?

ja tam widze znak zapytania.

a czujnikow nie masz dobitych do konca bo ABS wcale by nie działał.

Opublikowano

Grześ, co Ty do mnie nie bijesz tylko wątki zapisujesz?? Dev ma całkowitą rację. Na poczatek VAG i które koło wali byka a później rozbiórka i albo jest tależyk krzywy jeśli chodzi o tył a czasami się zdażą bo niestety nasze furki mają już kilka lat to i koroduje pierscionek od ABS-u i czasami oczko się rdzą zasłania.

Efektem jest to że do 100km/h wszystko jest oki a ponad 140km/h zapala się ABS i robi się choinka bo czujnikowi się rypie nie mogąc naliczyć predkość koła.

Opublikowano

koronka często pęka, stad całe zamieszanie

Opublikowano
  • Autor

No wszystko juz wiem chłopaki. A wiesz co Piotrek Wylecialo mi to z głowy v zupełnie. Przypomina mi się jak juz błąd wywali

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.