Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak sprawdzić świece żarowe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jak w temacie jak sprawdzić świece żarowe vagiem ? Lub w inny sposób. Rano gdy odpalam silnik nie rowno pracuje przez parę sekund jak by nie palił na wszystkie cylindry a dziś nawet pokazał się biały dym z tłumików ma to może jakieś powiązanie z słabym akumulatorem ?

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za link o takiej metodzie to już słyszałem niby prosta i nie zawodna a wie ktoś może jak sprawdzić vagiem

A co do profilu to uzupełniałem nie wiem dlaczego niby nie jest sprawdzę to jutro ;)

Opublikowano

Kolego co ty masz z tym vagiem programem nie wszystko sprawdzisz chodz jak jest któraś spalona to powinien wyskoczyć błąd przerwa w obwodzie swiecy ale najlepszym sposobem jest wykrecic swiece i podpiąc ją na krótko. Ja kiedyś miałem taki problem jak ty winowajca okazała sie przepływka

Opublikowano

W 2.5 nie ma co się bawić w wykręcanie świec wystarczy miernikiem sprawdzić oporność(na świecy) wot i cała tajemnica czasem sam przekaźnik nie daje napięcia ale to już drugi krok :wink:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Sprawdziałem omomierzem juz pierwsza z brzegu była spalona wiec postanowiłem wymienic odrazu cały komplet.Planuje mieć ten samochod przez pare lat tak ze nie chce zeby ten sam problem powracał Nie jest łatwo do wszystkich dojsc i sciagnac z nich przewody zeby je posprawdzac a pytałem o vag-a bo to duzo uprostrza, miałem wczesniej bmw e46 i meczanik powiedział mi dokładnie ktoe sa do wymiany po podłaczeniu komputera.

A tak na marginesie jeśli ktos bedzie potrzebować jeszcze jakiś info na ten temat to kolega

Musashi

wszystko ładnie opisał w tym linku :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/175690-all-tdi-problemy-z-zimnym-silnikiem-w-mroz-i-nie-tylkoobsluga-i-momenty-dokrecania-swiec-zarowych/


Kolego co ty masz z tym vagiem programem nie wszystko sprawdzisz chodz jak jest któraś spalona to powinien wyskoczyć błąd przerwa w obwodzie swiecy ale najlepszym sposobem jest wykrecic swiece i podpiąc ją na krótko. Ja kiedyś miałem taki problem jak ty winowajca okazała sie przepływka

Mam spalone co najmniej 2 świece bo sprawdziłem omomierzem. Vag nie pokazał żadnych błędów w grupie engine ale twierdze ze na pewno da się to jakoś zweryfikować komputerem. Nie uważam również ze najlepszym sposobem jest jej wykręcanie w dodatku w ciemno sporo się ryzykuje uszkodzeniem gwintu każdy mechanik ci to powie. W prymitywny sposób wiedziałem jak je sprawdzić ale chciałem się nauczyć czegoś nowego :D


Świece wymienione, 3 były spalone teraz odpala bez żadnego problemu obroty są równe i co najważniejsze nie mam już porannego dymienia na biało :)

Opublikowano

Jakie świece zamontowałeś??

Dodam tylko do tematu że ważne jest sprawdzić również czy przekaźnik działa prawidłowo bo świece mogą być ok ale nie idzie do nich prąd :kwasny:

Opublikowano

Jaki może być koszt u mechanika wymiany 2 świec?

Opublikowano

Witam , to ja sie podepne pod tem , mam to samo rano po całonocnym postoju teraz jak chłodniej moja V6 ciezko dpali dopiero gdzies za 3 razem a jak odpali to kpci jak niewim i telepie sinkiem jak juz obroty spadna do normalnosci to silnik pracuje elegancko i niekopci juz i dodam jeszcze ze podczas jazdy turbawka mi sie tak jakby nieciagła od 2,5 tys cos słabawe przyspieszenie wtedy jest tak to ciagnie niezle acha i jeszcze jest cos takiego jak taka dziura jakby chwilowa czy to moze byc ze turbawka juz odmawia posłuszenstwa ub czunik podcisnienia ??

Opublikowano

Sprawdź sobie świece z tym paleniem rano ja mam spalone dwie i lapie na poczatku nie na wszystkie cylindry a potem obroty się wyrównują. Pzdr

Opublikowano

Panowie czy sprawdzenie świecy sposobem kablem od akumulatora (+) do świecy i jak zacznie iskrzyć to ona jest dobra? dziś sprawdzałem tym sposobem i wszystkie iskrzą czyli niby dobre, a samochód przy odpalaniu po nocy przy tych temperaturach przez około 10-15 sek. nierówno pracuje jakby chodził nie na wszystkie cylindry i kopci. Dodam że kontrolka od świec dosyć długo się pali gdzieś około 8-10 sek.

Opublikowano

Sorki ale nie mam opcji cytuj :facepalm:

adasko2412
post_online.png
  • pasjonat.png
  • 44 postów
  • warn_0.png
  • Dołączył:04 cze 2010
  • Imię:Adam
  • Lokalizacja:Białogard
  • Model:A4 B7
  • Nadwozie:Avant
  • Rocznik:2005
  • Silnik:2.5 TDI V6
  • Kod silnika:BDG
  • Napęd:FWD
  • Skrzynia:Manual
  • Paliwo:ON

Napisano dziś, 21:44

Panowie czy sprawdzenie świecy sposobem kablem od akumulatora (+) do świecy i jak zacznie iskrzyć to ona jest dobra? dziś sprawdzałem tym sposobem i wszystkie iskrzą czyli niby dobre, a samochód przy odpalaniu po nocy przy tych temperaturach przez około 10-15 sek. nierówno pracuje jakby chodził nie na wszystkie cylindry i kopci. Dodam że kontrolka od świec dosyć długo się pali gdzieś około 8-10 sek.

Nie wiem czy kabelkiem sprawdzić świeczkę dobry pomysł :facepalm: przeważnie robione jest to miernikiem 15zł maxx :wink:

Opublikowano

Sorki ale nie mam opcji cytuj :facepalm:

adasko2412
post_online.png
  • pasjonat.png
  • 44 postów
  • warn_0.png
  • Dołączył:04 cze 2010
  • Imię:Adam
  • Lokalizacja:Białogard
  • Model:A4 B7
  • Nadwozie:Avant
  • Rocznik:2005
  • Silnik:2.5 TDI V6
  • Kod silnika:BDG
  • Napęd:FWD
  • Skrzynia:Manual
  • Paliwo:ON

Napisano dziś, 21:44

Panowie czy sprawdzenie świecy sposobem kablem od akumulatora (+) do świecy i jak zacznie iskrzyć to ona jest dobra? dziś sprawdzałem tym sposobem i wszystkie iskrzą czyli niby dobre, a samochód przy odpalaniu po nocy przy tych temperaturach przez około 10-15 sek. nierówno pracuje jakby chodził nie na wszystkie cylindry i kopci. Dodam że kontrolka od świec dosyć długo się pali gdzieś około 8-10 sek.

Nie wiem czy kabelkiem sprawdzić świeczkę dobry pomysł :facepalm: przeważnie robione jest to miernikiem 15zł maxx :wink:

Jutro zakupie miernik i sprawdzę świeczki, z tego co wyczytałem to sprawna świeca musi pokazać do 1ohm?

Opublikowano

:wink: tematów nie chce powielać

Opublikowano
  • Autor

Ja kupiłem świece firmy ngk, były trochę tańczę od Boscha. Teraz ładnie pali drgawki ustały i co najważniejsze nie dymi. Sprawdzanie kabelkiem + jest troche spartańskim sposobem i trzeba bardzo uwazać zeby nie zewrzeć do masy ja osobiście sprawdzałem 2 świece miernikiem i postanowiłem ze wymienię cały komplet odrazu. Przy wymianie okazało się ze 3 były padnięte dobra świece ma 1-2 oma a i polecam posmarować gwint nowych swiec smarem do wysokich temperatur.

Opublikowano

Poszły bez problemu jak wykręcałes , bo to troche ryzykowne moga sie ukręcic , no ja jutro jade do mechanika jak ukręci to on bedzie odpowiadał ..

Opublikowano

Mechanik jak sie mu ukreci to i tak policzy Ci za ewentualne sciaganie glowic. Pzdr

Opublikowano

No niekoniecznie trzeba zwalac głowice sa jeszcze sposoby bez zwalania , a moze to byc automat i niepodaje pradu na siwiece ??

Opublikowano

Moze byc... Sprawdz sobie czy jest napiecie w kapturkach od swiec.

Opublikowano

No ale zdrugiej strony jesli by automat niepodawał prądu jak nalezy to by sie to działo chyba za kazdym odpalaniem a umnie dzieje sie to po nocnym postoju mówie teraz przy tej temp powietrza i jak stoje pd robota te 8 h , latem tego niemiałem palił od strzała , pojade jutro do mechaniora to mi sprawdzi odrazu to napiecie a swiece to wymienie bo kupiłem nowe BERU.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.