Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lokalizacja termostatu (z błędu)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam problem z podwyższonymi obrotami na jałowym biegu. VAG wyrzucił mi błąd termostatu. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym mechanikiem który wyczyścił mi przepustnice że może to być spowodowane że został umyty silnik (całkiem dokładnie i skutecznie) przez co woda mogła dostać sie do styków i dlatego mogą sie pojawiać błedy odczytu (w rezultacie podwyższone obroty). Zalecił mi kupienie preparatu i spryskanie wszystkich łączeń - które jestem w stanie. Oczywiście bez rozkręcania czegokolwiek nie uda mi się znaleźć za dużo tego typu łączeń - jednak interesuje mnie to konkretne od termostatu na który wskazuje poniższy błąd:

17701 - Map Controlled Engine Cooling Thermostat (F265)
P1293 - 001 - Short to Plus

Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć o jaki termostat chodzi i gdzie go w silniku szukać ? Bym był również bardzo wdzięczny o jakieś ew. foto. Zanim zabiore się za jego wymianę chce sprobować z tym przeczyszczeniem styków.

Silnik - 1.8T
Audi A4 B7 Avant S-line

Edytowane przez salon

Opublikowano

termostat jest tak jakby pod kolektorem ssącym.

https://www.google.pl/search?q=termostat+1,8t+bfb&client=firefox-a&hs=AgX&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&tbm=isch&imgil=TJfMfcjzzSmEMM%253A%253Bng9IbSLDsQREpM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.audizine.com%25252Fforum%25252Fshowthread.php%25252F189157-DIY-B6-A4-1-8T-Thermostat-Replacement&source=iu&pf=m&fir=TJfMfcjzzSmEMM%253A%252Cng9IbSLDsQREpM%252C_&usg=__ID6u3X943VghYnC9ilYpCfO8V4I%3D&biw=1173&bih=792&ved=0CDwQyjc&ei=itNgVJL7DYHQPYO6gcgL#facrc=_&imgdii=_&imgrc=TJfMfcjzzSmEMM%253A%3Bng9IbSLDsQREpM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.audiworld.com%252Ftech%252Fpics%252Feng106_27616204384.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.audizine.com%252Fforum%252Fshowthread.php%252F189157-DIY-B6-A4-1-8T-Thermostat-Replacement%3B800%3B600


a tu masz zdjecie termostatu

https://www.google.pl/search?q=termostat+1,8t+bfb&client=firefox-a&hs=AgX&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&tbm=isch&imgil=TJfMfcjzzSmEMM%253A%253Bng9IbSLDsQREpM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.audizine.com%25252Fforum%25252Fshowthread.php%25252F189157-DIY-B6-A4-1-8T-Thermostat-Replacement&source=iu&pf=m&fir=TJfMfcjzzSmEMM%253A%252Cng9IbSLDsQREpM%252C_&usg=__ID6u3X943VghYnC9ilYpCfO8V4I%3D&biw=1173&bih=792&ved=0CDwQyjc&ei=itNgVJL7DYHQPYO6gcgL#facrc=_&imgdii=_&imgrc=HB3cLxFGia5Z2M%253A%3BMGzrqaOzesQDsM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg02.allegroimg.pl%252Fphotos%252Foryginal%252F45%252F47%252F09%252F65%252F4547096547%3Bhttp%253A%252F%252Fallegro.pl%252Ftermostat-behr-oryg-audi-a4-b6-b7-a6-c5-1-8t-2-0-i4547096547.html%3B1024%3B683

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za info. Widzę że to raczej nie taka prosta sprawa. W przypadku gdybym sam sie podjał wymiany tego elementu - kupije nowy wstawiam w miejsce starego i wszystko działa ? Czy należy podjąć jeszcze jakies działania ?

Opublikowano

Kup odpowiedni termostat gdyż tanie zamienniki się nie sprawdzają.

Opublikowano

do bfb chyba nawet nie ma zamienników. Behr'a tylko i to jest to samo co w oryginale jest zamontowane.

Opublikowano
  • Autor

co ciekawe - dzisiaj zaobserwowałem - że na zimnym silniku obroty mam ok. 900 a gdy silnik się już rozgrzeje (wskazówka będzie na środku) obrowy na jałowym biegu podnoszą sie do ~1100. Czy to czasami nie powinno być na odwrót ? :D

Opublikowano

Koledzy czy to jest ori obudowa + termostat?

http://allegro.pl/behr-termostat-oryg-audi-a4-b6-b7-a6-c5-1-8t-2-0-i4744935300.html

Można takiemu opisowi wierzyć czy to jakaś sciema?

"Jest to dokładnie taki sam termostat jaki jest montowany w fabryce , różnicą jest brak znaczka AUDI/VW"

I jak z dojsciem do termostatu/obudowy? Trzeba "pół" silnika wywalić aby miec swobodne dojscie?

Edytowane przez AB7

Opublikowano

raczej powinno. Sprawdź czujnik temp silnika, podciśnienia i zaworek jednokierunkowy w trójniku przy odmie.



Behr'a tylko i to jest to samo co w oryginale jest zamontowane.
przecież pisałem...

do wyjęcie trzeba spuścić płyn, zdjąć górny wąż nad kolektorem ssącym, zdemontować alternator i wtedy masz wszystko na widoku.

Opublikowano
  • Autor

Gdzie znajde "czujnik temperatury silnika" ? Gdzieś wyczytałem że to może być z nim problem i może jego wymiana pomoże.

Opublikowano

z tyłu przy scianie grodziowej.

Opublikowano
  • Autor

Dałbyś rade troche bardziej opisać ;) Nawet nie wiem gdzie jest ta ściana grodzinowa.

Opublikowano

Dałbyś rade troche bardziej opisać ;) Nawet nie wiem gdzie jest ta ściana grodzinowa.

Sciana grodziowa jest za silnikiem z tylu silnika i tam jest ten czujnik temperatury jest on wkladany do króćca.http://img.archiwumallegro.pl/?1500688926%C2'> ten zielony to czujnik temperatury silnika

Opublikowano

sciana grodziowa to blacha-fragment karoserii za silnikiem odzielający komore silnika od wnętrza pojazdu. Czujnik temp jest osadzony w plastikowym króćcu właśnie z tyłu silnika. Jest tam mało miejsca i kiepski dostęp ale do ogarnięcia. Z góry popatrzysz to go dojrzysz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.