Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

dziwne zachowanie silnika, ktoś życzliwy pomoże ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Wczoraj miałem małe nieszczęście na trasie, a mianowicie auto mi zgasło i nie chciało juz odpalić, Długo sie niezastanawiając zadzwoniłem po lawete i zwiozłem samochód pod dom. Moja gazela po zjechaniu z lawety odpaliła ale strasznie nie równo pracowała więc postanowiłem jej juz nie męczyć.

Dzisiaj rano poszedłem do niej aby sprawdzić czy odpali i jakie błedy wywala.

Oczywiscie sterownik zasypany błedami, zrobiłem fotki które zaraz tu zapodam

A więc, gazela odpaliła tylko strasznie nie równo pracowała, obroty skakały z ~ 900 do ~ 1400 a po wcisnieciu lekko gazu zaczeły skakac jeszcze wyżej do około ~ 1500. chwile tak pracował i zgasł, Po ponownej próbie odpalenia historia sie powtarza.

Co może być nie tak ?

s8df75gh.jpg

4rkylq4a.jpg


aaa dodam ze to 1.9 tdi silnik z oznaczeniem 1Z..

Opublikowano

1266 Przekaźnik świec żarowych
765 Czujnik położenia mechanizmu wyznacz. dawki - G149
575 błąd związany z ciśnieniem doładowania ( zaworek n75, zapieczona sztanga/cięgno od turbo, dziura w dolocie )
1268 Nastawnik dawki - N146, Dostosowanie ilości - N146

To takie błędy, a pompa nie była ruszana ? nikt nic nie majstrował przy niej ?

Opublikowano
  • Autor

nie, auto zgasło mi podczas jazdy tak jak pisałem wczesniej, a przez rok jezdziłem bez zadnych problemów z pompa bo miałem wymieniana bo w mojej sie "kuleczka" urwała i zatarła cały wałek. dzisiaj juz sie na tyle zdenerwowałem ze sciagnąłem górna obudowe od nastawnika i co ? po przekreceniu kluczyka nastawnik nie reaguje a powino sie w srodku obrócic i wrocic na miejsce poczatkowe wiec nastawnik padł... :facepalm:

Opublikowano

nie, auto zgasło mi podczas jazdy tak jak pisałem wczesniej, a przez rok jezdziłem bez zadnych problemów z pompa bo miałem wymieniana bo w mojej sie "kuleczka" urwała i zatarła cały wałek. dzisiaj juz sie na tyle zdenerwowałem ze sciagnąłem górna obudowe od nastawnika i co ? po przekreceniu kluczyka nastawnik nie reaguje a powino sie w srodku obrócic i wrocic na miejsce poczatkowe wiec nastawnik padł... :facepalm:

Jeżeli dało się go wcześniej odpalić ( raz czy dwa ) i gasł to może w nastawniku nazbierały się opiłki i blokują go ? Z tymi obrotami to pasowało by na zawalony nastawnik. Dosyć rzadko to zdarza się ale jednak. Nie otwierałem jeszcze nastawnika więc za bardzo nie mam o tym pojęcia.

Opublikowano
  • Autor

wygladał na czysty, poza tym ze sie to coś nie rusza co tam jest :D nie wiem jak to nazwać... :P musiał bym zrobić zdjecie... :P

Opublikowano

Zbadaj wiązkę elektryczną czy nie ma z nią problemu.

Opublikowano
  • Autor

ok sprawdze :)

Opublikowano

wygladał na czysty, poza tym ze sie to coś nie rusza co tam jest :D nie wiem jak to nazwać... :P musiał bym zrobić zdjecie... :P

Raczej powinno się ruszać to co tam jest ;)

Wysłane z terenu

Opublikowano
  • Autor

wygladał na czysty, poza tym ze sie to coś nie rusza co tam jest :D nie wiem jak to nazwać... :P musiał bym zrobić zdjecie... :P

Raczej powinno się ruszać to co tam jest ;)

Wysłane z terenu

no właśnie a sie nie rusza ;/

Opublikowano

To do pompiarza uderzaj. Może jeszcze ktoś obcykany w pompach się wypowie.

Wysłane z terenu

Opublikowano
  • Autor

Dobra znalazłem temat :) jeden lut sie rozsypał i przez to taka awaria :) nastawnik wymieniony na inny, auto odpala ale troche mu obroty faluja przy zmianie dawki i do pompiarza sie tez bede musiał udać zeby mi to ładnie wyregulował :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.