Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kilka pytań odnośnie odmy w 1.9 AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Trochę naczytałem sie na temat odpowietrzenia wału korbowego w AFN, a dokładniej że odma w tych silnikach to kupa :angry:

Wąż od odmy jest cały od oleju, po sciągnięciu rury dolotowej do turbiny na muszli przy wirniku stał olej - ewidentnie dolot mocno zaciąga olej z odmy.

Wczoraj czyściłem suszarkę, chciałbym żeby suszarka nie cierpiała dlatego mam zaślepiony EGR, katalizator wywalony, a odme chciałbym wrzucić do butelki.

I tutaj mam pytanie do was - po puszczeniu odmy do butelki, czym zaślepić otwór w wężu dolotu?

Gdzie kupić separator oleju (ten na pokrywie zaworów)?

A może jeszcze zamontować taki separator? (kod separatora 052 103 495) montowany w MK1/2, jetta 1.0-.1.3 oraz w AFN'ach przy końcówce produkcji.

Czy te czesci dostane tylko w ASO?

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Mam dokładnie to samo więc będę w niedługim czasie montował Oil Catch Tank

Opublikowano
  • Autor

Otwór po odmie zaślepiłem twardym korkiem.

Dzisiaj przejechałem jakieś 15km i w butelce widać olej, czyżby mój afn ma tak mocne przedmuchy? Albo separator oleju w ogóle nie spełnia swojego zadania?

@UP, oil catch kupny czy sam zrobiłeś?

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Robiony, a właściwie jeszcze sie robi, jak skończę wrzuce fotki

Opublikowano

Taki separator nie spełnia swojej roli w ogóle.

Dostaniesz w używkach ale musisz kupić inną rurkę od tej co masz bo w AFN szły 2 rodzaje tych rur tj jedna z ww separatorem a 2 bez.

Wstawiaj OCT bo pomysł z wężem w butelce to o kant pupy...

Pamietaj układ OCT ma być zamknięty.

Opublikowano
  • Autor

OCT na pewno zaloze, nawet widzialem poradnik na forum vw, jak gosciu zrobił z bidonu :)

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Ja mam właśnie taki z bidonu tylko nie 0,3 a 0,7 ( bo taki akurat miałem )

Opublikowano

Kolego, odnośnie zaślepki idealnie pasuje zaślepka hydrauliczna 3/4 cala, korka nie polecam.Tam musi być coś z kołnierzem, żeby suszarka sobie nie wessała :) ,bo niestety źle to by się dla niej skończyło :facepalm:

Opublikowano

Jak narazie tak wygląda mój OCT

3b4472bed130b2ea.jpg

fd0e825a8a9c2851gen.jpg

9a7658f6c97986dcgen.jpg

fde17ab8f20fc8a1.jpg

Czeka mnie jeszcze opanowanie systemu mocowania i malowanie

Opublikowano

zrób jeszcze korek od spodu :wink:

Opublikowano
  • Autor

tfk83, ładnie Ci to wyszło.

Ja na dniach kupuje taki bidon i też będę kombinował ;)

Zrobiłem autem jakieś 300-350km, w butelce oleju nie przybywa.

W poprzednim poscie #3 wystarszyłem się że bardzo szybko zebrało sie nieco oleju a okazało się że olej spłynął ze ścianek węża odmy.

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Hmmm ładnie ale dziś robiłem przymiarkę i bidon jest za duży muszę wymienić go na 0.5 l wtedy fajnie wejdzie za turbinę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.