Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik poziomu ksenonów B7


bambaryła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Od dłuższego czasu w mojej A4 B7 1.9 TDI 2006r. świeci się kontrolka sygnalizująca problem z poziomowaniem ksenonów i rzeczywiście świecą źle,jedna strona niżej niż druga.Mechanik po podłączeniu komputera zdiagnozował problem z czujnikiem poziomu ksenonów lewy przód.Słyszałem że czasem wystarczy ten czujnik obejrzeć,przeczyścić,sprawdzić podłączenie i będzie ok,innym razem trzeba go po prostu wymienić (koszt w ASO ok. 700zł) i stąd moje pytania - jaki jest numer fabryczny tej części żeby poszukać używki lub zamiennika,albo gdzie go można znaleźć,oraz czy komuś udało się coś takiego naprawić bez wymiany?Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup uzywke.W B7 jest tylko 1 czujnik z przodu i jeden z tyłu po lewej stronie.Kup uzywke bo czujniki sa sklejane i ciezko je pozniej ponownie skleic zeby były szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki,a możesz mi powiedzieć gdzie znajdę numer fabryczny tej części? Bo na aukcjach sprzedawcy podają często tylko że czujnik do A4 ,ale do jakiego to już nie i podają właśnie numer fabryczny - nie chcę kupić czegoś co nie będzie pasować i później odsyłać i kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98249-all-b6-naprawa-czujnika-od-samopoziomowania-swiatel/

Zobacz w jakim stanie jest wnętrze czujnika. Mi się udało już kilka naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat,który mi podesłałeś,ale ja się za lutowanie i elektronikę nie zabieram.Podjadę do mechanika,żeby ten czujnik sciągnął. Podjąłbyś się próby naprawy? Nowy jest drogi,a używka może być tak samo stuknięta jak ten mój - trochę ruletka kupować coś takiego.Jaki byłby koszt takiej naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120zl za dobra uzywke to chyba nie majatek ...

Majątek nie,ale miałeś kolego podać mi numer fabryczny tego czujnika...a druga sprawa to,jak poznać na allegro czy czujnik jest ok czy nie,jak to większość z rozbitków albo ze szrotu pościągane...

Edytowane przez bambaryła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są uszkodzone z powodu wilgoci, np zaśniedziałe płytki, korozja to dam rade naprawić. Jeżeli natomiast układ scalony w czujniku jest uszkodzony to nie da się naprawić, ponieważ nie idzie ich kupić.

Co do kosztu to zawsze robię tak, że ktoś mi przysyła i próbuje naprawić. Jeżeli uda się naprawić i czujnik działa to koszt 30zł/ sztuka. Natomiast jeżeli nie działa to pokrywasz tylko koszt odesłania(około 7-10zł w zależności czym mam wysłać). Przy nieudanej naprawie nie ponosisz żadnych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są uszkodzone z powodu wilgoci, np zaśniedziałe płytki, korozja to dam rade naprawić. Jeżeli natomiast układ scalony w czujniku jest uszkodzony to nie da się naprawić, ponieważ nie idzie ich kupić.

Co do kosztu to zawsze robię tak, że ktoś mi przysyła i próbuje naprawić. Jeżeli uda się naprawić i czujnik działa to koszt 30zł/ sztuka. Natomiast jeżeli nie działa to pokrywasz tylko koszt odesłania(około 7-10zł w zależności czym mam wysłać). Przy nieudanej naprawie nie ponosisz żadnych kosztów.

Okej,możemy się tak umówić.Nie wiem jeszcze kiedy uda mi się ten czujnik sciągnąć,w zależności od terminów u mojego mechanika.Odezwę się do Ciebie na privie jak już go będę miał i dogadamy szczegóły.Dzięki za szybką odp. i pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś kolego podać mi numer fabryczny tego czujnika

8E0 941 285 J

Dzięki kolego za pamięć,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...