Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie, wady i zalety tego silnika.


chimekx

Rekomendowane odpowiedzi

WItam mam taką prośbę, czy mógłby mi ktoś tak w skrócie opisać na co trzeba uważać przy tym silniku i jakie są jego najczęstsze wady i jakie plusy posiada ta jednostka napędowa. Ponieważ myślę nad kupnem a4 z tym silnikiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor raczej jest dobry, ciężko raczej go zniszczyć ale jak sie chce to sie da. Generalnie najczesciej problemy z osprzętem wychodzą, czujniki, zawory itp i potrafią być irytujące. Z racji turbo trzeba dopilnować każdej pierdoły jeśli chcesz żeby motor legitymował się mocą jaką ma mieć. Warto mieć kabel diagnostyczny przy zakupie;-) organoleptycznie duzo nie sprawdzisz: czy coś się tłucze w silniku, czy spaliny idą korkiem oleju, czy jest olej w zbiorniczku cieczy chłodzącej itp. prawdziwy stan jednostki napedowej dopiero z kabla wyjdzie ;-) ogolnie to wiekszosc 1.8T na allegro ma bolączki, które potem trzeba usunąć :D

Edytowane przez kapitan_chaos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzic cisnienie oleju , napinacz lancuszka rozrzadu z tylu silnika, to chyba najdrozsze problemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzic cisnienie oleju , napinacz lancuszka rozrzadu z tylu silnika, to chyba najdrozsze problemy..

Na plus ponad to dynamika, rozsądne zapotrzebowanie na paliwo oraz przychylność jeżeli chodzi o montaż LPG. Niestety potrafią pękać głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik bardzo dobrze spisuje się na LPG. Pod warunkiem kumatego monter. Jest dynamiczny, posiada dużą bazę do modów podnoszenia mocy. Najlepsze połączenie dynamiki i oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...