Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z]Czy może być winny akumulator za odpalanie


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zobaczyłem dziś że powinienem mieć akumulator tak pisze we wlepce 360A (80AH)

a pod maską mam taki 100 AH 800A

szukam po internecie i jak wpisze 360 A to wyskakują tylko takie do 50 AH a jak wpisze 80 AH to wyskakują takie o ponad 600A dla czego nie chce wyskoczyć taki jak powinienem mieć .Zadaje to pytanie bo strasznie rano muszę kręcić koło 10 sekund żeby odpalić może to jest wina akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kąt wtrysku ok to oczywiscie ze moze byc wina słabego juz aku lub przedewszystkim wina może leżeć w rozruszniku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego

http://www.allegro.pl/item440198147_akumulator_80_ah_oryginalny_vw_audi_gwar_24_m_ce.html

tylko te A mnie gubi czemu we wlepce mam 360 A a tam jest 2 razy więcej kąt wtrysku mam chyba ok koło 055 wkleję jutro screeny bo te logi u mnie kiepsko wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pradem rozruchu sie nie przejmuj, im wiecej tym lepiej, najwazniejsza jest pojemnosc Ah, i nie znajdziesz 80Ah z 360A bo takich juz nie produkuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słupku minusowym tego akumulatora z aukcji znajduje się data produkcji listopad 08. Może się czepiam szczegółów ale trochę to dziwne koncern VW ma fabrykę akumulatorów w Brazyli obecnie mamy wrzesień a akumulator ten już jest w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś mając Renault 19 1,9D która ciężko paliła więc wpadłem na świetny pomysł kupna

większego akumulatora niż zalecany o większym prądzie rozruchowym (właśnie te 800A).

Po dwóch tygodniach padł bendix ale może ze starości.

Więc wychodzi na to,że nie zawsze większy to lepszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...