Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ustawienie wałka rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Kupiłem nowy wałek rozrządu do mojej audi 2.0 BPW i pytanie do fachowców jak ustawić go tzn.: koło na wałku jest na stożku i jak zsynchronizować wałek z wałem?

Pozsrawiam

Opublikowano

Jak u Ciebie z tym silnikiem, BMP czy BPW ? :decayed:

Jak BPW, to trzeba się wyposażyć w blokady rzrządu , np takie :

http://allegro.pl/blokada-kol-rozrzadu-grupa-vw-1-2-1-4-1-9-2-0-tdi-i4771875940.html

A ustawienie koła wałka rozrządu względem wałka rozrządu powino być na klin :naughty:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Tak jak kolega wyzej pisze. Blokujesz wałek rozrządu, koło na wale korbowym, zakladasz koło na wałek rozrządu i ustawiasz tak, żeby na blokadę trafic. O napinaczu już nie wspominam :grin: No i do tego pożniej synchro oczywiscie. :wink:

Opublikowano

Tak jak kolega wyzej pisze. Blokujesz wałek rozrządu, koło na wale korbowym, zakladasz koło na wałek rozrządu i ustawiasz tak, żeby na blokadę trafic. O napinaczu już nie wspominam :grin: No i do tego pożniej synchro oczywiscie. :wink:

Poprawiłem swojego wcześniejszego posta, w BPW koło wałka rozrządu jest na klin :hi:

Opublikowano

Rozłożyłeś i już nie wiesz jak poskładać... Załóż koło na klin i będziesz mial OT -oba zawory zamknięte na 1 cyl.tylko też nie pamiętam jak mają krzywki patrzeć-do gory czy w dół... Dlatego z przyałożonym kołem będzie prościej...

Edytowane przez SotoM

Opublikowano

Tak jak kolega wyzej pisze. Blokujesz wałek rozrządu, koło na wale korbowym, zakladasz koło na wałek rozrządu i ustawiasz tak, żeby na blokadę trafic. O napinaczu już nie wspominam :grin: No i do tego pożniej synchro oczywiscie. :wink:

Poprawiłem swojego wcześniejszego posta, w BPW koło wałka rozrządu jest na klin :hi:

Co nie zmienia faktu, ze wałek rozrząu trzeba zafiksować ;) BTW, o jakim motorze w końcu mowa? :eusathink:

Opublikowano
  • Autor

No silnik BPW a na walku Panowie nie ma żadnego klina jest po prostu goły stożek

Opublikowano

Daj zdjęcie wałka, powinien tak wyglądać :

i_walek_rozrzadu_vw_passat_3c_2_0_tdi_bp

Wyraźnie widać półkoliste wcięcie na klin :naughty:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Co nie zmienia faktu, ze wałek rozrząu trzeba zafiksować

prościej nie można tego napisać tylko encyklopedycznego slowa trzeba bylo uży...? :-S

Klin jest w kole pasowym.

Opublikowano

ty chyba przygotowujesz się do zabiegu,co...??

każdy wałek ma nacięcie- ten co jest na foto z ogłoszenia jest po prostu przekręcony o 180stp.i nacięcia nie widać a ogólnie ono na pewno tam jest i nie ma innej opcji.

jeśli ten zestaw chcesz kopić to go kup. tylko dowiedz się czy na 100% pasuje do silnika który ma jeszcze DPF ,bo potem będziesz pisał posty ze dpf sie co chwila zapycha... silnik z dpf maja głębsze wykorbienie krzywek. jeśli ktoś DPFa się pozbył moze sobie pozwolić na kuno zwykłego wałka nawet od 1.9tdi na PD

a sprzedający na allegro opisują brednie ze cos pasuje do czegoś a ktoś kto wie o co chodzi wie ze to pasować pasuje ale nie będzie spełniało swojej funkcji prawidłowo.

Edytowane przez SotoM

Opublikowano

Co nie zmienia faktu, ze wałek rozrząu trzeba zafiksować

prościej nie można tego napisać tylko encyklopedycznego slowa trzeba bylo uży...? :-S

Klin jest w kole pasowym.

Jak krowie na rowie: zafiksować=zablokować :grin:

A jak juz sie tak czepiamy to nie ma tam żadnego klina, tylko wpust czółenkowy :wink:

Edytowane przez Lukasz_N

Opublikowano

Potocznie mówiąc klin :-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.