Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stozek K&N


adas343

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie co myslicie na temat dolotu zeby wstadzic dedykowany stozek K&N do audi 1.8 t 163 km ?? z gory dziekuje za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładaj stożka. Nic na tym nie zyskasz. Wkładka pół biedy ale też raczej nie ma sensu. Takie filtry dość znacznie skracają żywotność silnika. Gadałem z mądrymi głowami którzy pracowali w parku maszyn rajdów itp i zdecydowanie odradzali do aut cywilnych gdzie niezawodność ma znaczenie. Jeśli już musisz koniecznie to załóż wkładkę w miejsce oryginalnego filtra. Odpada wtedy problem z dostarczeniem powietrza i odseparowanie stożka od ciepła z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne , ze się da. Trzeba zrobić obudowę do stożka i dolot powietrza do niej. Dokładnie tak jak w fabrycznym filtrze. Niektórzy stosują mini beczki po piwie :grin: Ogólnie ja bym to wywalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie co myslicie na temat dolotu zeby wstadzic dedykowany stozek K&N do audi 1.8 t 163 km ?? z gory dziekuje za odpowiedz ;)

jesli dolot to tylko tip najlepiej pod seryjna puche , stozek ..po co , oprocz parskania pod maska nic nie zyskasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie co myslicie na temat dolotu zeby wstadzic dedykowany stozek K&N do audi 1.8 t 163 km ?? z gory dziekuje za odpowiedz ;)

jesli dolot to tylko tip najlepiej pod seryjna puche , stozek ..po co , oprocz parskania pod maska nic nie zyskasz

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe teorie :-) co do ciepla to jesli dobry intercooler to i tak schlodzi powietrze co innego w wolnossaku... Ja z wkladki przeszedlem na stozek i jest lepiej, fakt glosno syczy i strzela powietrzem ale i tak na plus zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe teorie :-) co do ciepla to jesli dobry intercooler to i tak schlodzi powietrze co innego w wolnossaku... Ja z wkladki przeszedlem na stozek i jest lepiej, fakt glosno syczy i strzela powietrzem ale i tak na plus zmiana

mialem stożek ale w sumie tylko z tydzien i wstawilem ori puche z wkladka, roznicy zadnej nie odczulem , jedyne co to sapał po maską a tego nie lubie , ty Krzychu stary hondziarz masz sentyment do stożków :decayed: jak dla mnie tip tak, stozek nie , ale co kto lubi :wink::hi:

Edytowane przez tomekhxc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kurka wodna niektorzy sieja zamet :) Juz mialem zmieniac na ori puche ale zostaje tak jak jest czyli stozek. Do tego przydaloby sie tipa z nierdzewki zalozyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tip jest konieczny do tego i stozek z dobrym przeplywem powietrza :-)

Tomek co racja to racja ale nie zapomne jak vtec darł morde na dolocie fuita :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos chce zyskac na dzwieku to mozna smialo zakladac stozek , a pod tipa jak juz to bralbym cos z gamy ITG


a po drugie jesli kolega chce zalozyc to po to zeby uzyskac tuningowy dzwiek , a tu objedzie go 1.9tdi...... 1.8t pasowalo by troche podrasowac zeby to mialo sens a samym stozkiem to wiesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam jeszcze zmienie to moze dorównam 1.9 tdi :D ja nie mialem wyboru bo trafilem tip kwaśny za grosze ale pod stożek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam jeszcze zmienie to moze dorównam 1.9 tdi :D ja nie mialem wyboru bo trafilem tip kwaśny za grosze ale pod stożek :-)

nie mowie Krzychu o tobie bo juz masz dlubniete tylko o koledze ktory zalozyl ten watek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile moze kosztowac tip pod stozek? Na co patrzec? Bo pewnie kupilbym pod ori puche i bym sie rozczarowal. Wydech przelotowy mam + stozek K&N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ale tu kogos ponioslo z estetyka i cena :-) to ma dzialac nie wygladac :-) 420 zl to max ile bym to wycenil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ale tu kogos ponioslo z estetyka i cena :-) to ma dzialac nie wygladac :-) 420 zl to max ile bym to wycenil

to fakt cenia sie, jak za tipa to duzo ale co jak co ta firma porzadnie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...