Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odkręcenia wiatraka z wisko


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Siema co powiecie na to aby na czas zimy odkrecic wiatrak wiscozy? auto szybciej by sie dogrzewało itd. dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie dobry skoro ci się nie dogrzewa tzn że masz coś posute np.termostat

Edytowane przez fatboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ładnie ale jak bedzie -25 a u mnie w tych terenach tak bedzie to juz 2 razy dłuzej bedzie sie nagrzewał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już tak chcesz kombinować to zapnij na śmigło wisko jakąś gumkę,która zerwie się jak wiatrak się zasprzęgli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na temat tego patentu ale zawsze przed jakaś podróża bede musiał bumke zakładac to troche upierdliwe. Chciałem zrobic raz i mniec spokuj na 2 miechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie bede kombinował . Najwyżej przy -25 dłuzej bedzie zimno w aucie

Przykryj chłodnice kartonem , to wiskoza jak nie bedzie załączona to nie bd zasycać zimnego powietrza . Tylko połowe nie całą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio sobie też o tym myślałem - ale z innej przyczyny. Mam u siebie pod maską prawie wszystko z polifta z 2000. W tym i pas przedni z dodatkowym wiatrakiem pod klimę - obecnie nie używany bo nie mam klimy. Jest i czujnik temperatury na dolnym węży idącym od chłodnicy. Tak sobie myślałem czy nie wywalić tego wisko i nie podłączyć elektrycznego wiatraka w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy sprawnym termostacie wiskoza jest nie potrzebna . nie wiem po co ktos te gówno wymyslił. w kazdym aucie miałem wiatrak elektryczny i było wporzatku a to jak silnik osiagnie 90C to odrazu sie wisco zasprzegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasprzęgla czy nie, to wał musi napędzać kolejną niepotrzebną rolkę. Straty KW pewnie nie są odczuwalne, ale jednak są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zakupiłem czwórke to na samym początku tego nie zauważyłem dopiero jak robiłem trase w upał 1000km bez przerwy i wisko mi padło, zaczęło wyć jak cholera prawie jak turbo :grin: że mam jakaś specjalną zaślepkę na grilu ze dziura była tylko do wlotu powietrza, a tak to cały gril był zasłonięty od spodu tzn od strony silnika.

i to nie żeby na zaczepy ze można odpiąć kiedy się chce a zgrzane te zaczepy były że musiałem je pourywać przy demontażu :kwasny:

może kolego i Ty zainwestuj w taką zaślepkę. jej nie widać a raczej coś pewnie pomaga :)

szkoda kombinować coś z wisko. skoro jest to napewno musi tam być.

zresztą sam nie rozumiem działania tego, nigdy jescze u mnie nie słyszałem aby wiatrak chodził pełną mocą tak jak miałem przy poprzednich autach gdzie sie załączał i słychać było że pracuje... tutaj sie kreci po prostu cały czas jednakowo a wisko nowiutkie

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz wisco padniete . a nazimnym silniku kreci sie coraz szybciej po dodaniu gazu? jak tak to zasprzeglone jest i czeka cie wymiana . nowe czesto trafiaja sie wadliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, cały czas kreci się tak samo. silnik swoją drogą a wisko swoją...

wczesniej tak było ze wyło razem z obrotami silnika, teraz jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje w zasadzie cały czas jest jakby zasprzęglone, ale mi to pasuje, bo tak to mi się przegrzewał na poprzednim, a teraz temperaturka jest cud miód i malina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje w zasadzie cały czas jest jakby zasprzęglone, ale mi to pasuje, bo tak to mi się przegrzewał na poprzednim, a teraz temperaturka jest cud miód i malina :D

To masz termostat do wymiany a nie cud malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie zaczeło krecic ale nie wiem jakie kupic. Doradźcie cos :decayed: Da sie wisko wymienic bez ruszania przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...