Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Cykanie (tykanie) przy jeździe 30-50 km/h - łożysko?


Syriuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Objawy:

Regularne cykanie około 2 x na sekundę przy jeździe w przedziale ~30-50 km/h. Brzmi to jak głośny sekundnik w zegarku tyle że 2-3 trzy

szybciej - takie tyk,tyk,tyk,tyk.... :> Wiem, że to brzmi idiotycznie ale tak jest... :>

Odkryłem to kilka dni temu przypadkiem jak w czasie jazdy otworzyłem prawe okno i jechałem obok blachy falistej oddzielającą chodnik...

W środku przy zamkniętym oknie tego nie słychać, nawet podczas jazdy z otwartym oknem w otwartym terenie tego nie słychać...

Sprawdziłem, czy w oponie nie mam jakiejś śruby wbitej czy innego badziewia - nie ma - opona "czysta"

Pytanie:

Czy to łożysko szlag trafił? Wcześniej miałem stuki przy ruszaniu na prostych kołach - stuki zniknęły a pojawiło się cykanie... Dziwne co?

Proszę o sugestie co to by mogło być.... Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne cykanie .

okazało się że w oponie był gwózdz 4-calowy . dotykał aż do felgi . a nie ubywa Ci powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam dokladnie identyczna sytuacje. U mnie nawet cichutko slychac to we wnetrzu przy zamknietych szybach.

Najczęściej przy ruszaniu i przyśpieszaniu na drugim biegu.

Za kilka dni oddaje A4 na remont przedniego zawieszenia (luzy, dobija na wiekszych dziurach).

...moze dlatego mechanik stwierdzil, ze to cykanie to wlasnie wina zawieszenia.

Chociaż nie wydaje mi sie zeby akurat po remoncie ten objaw zniknal.

Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem coś takiego pare tygodni temu...delikatne cykanie... teraz juz wiem że mam do wymiany łozysko tylnego koła..bo z cykania zaczeło sie wycie :guma:

...no chyba , że masz bombe zegarową :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem kilka postów wczesniej ze u mnie moze to byc zawieszenie.

Wkurzylem sie w koncu i dokladnie posluchalem... u mnie cyka hmmm chyba fachowo nazywa sie to zawor recyrkulacji spalin - przynajmniej tak jest to opisane w instrukcji :tongue4:

Przy otwartej masce, mozna zauwazyc, ze przy dodawaniu i odejmowaniu gazu lata tam taki elemencik... i klekocze na tyle glosno ze slychac to nawet we wnetrzu (klikanie).

Zobaczymy ile mnie za to skasuje mechanik.

Pozdro :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...