Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ikona Śnieżki przy wyświetlaczu temperatury zewnętrznej


wesoly_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje pytanie jest takie czy w Audi ta śnieżka ma się wyświetlać bez sygnału dźwiękowego czy np jest ta opcja wyłączona gdzieś w sterowniku ???

Wcześniej jeździłem głównie marką Skoda i tam za każdym razem gdy temperatura spadła do 4 stopni zapalała się ta ikona i był sygnał ostrzegawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje pytanie jest takie czy w Audi ta śnieżka ma się wyświetlać bez sygnału dźwiękowego czy np jest ta opcja wyłączona gdzieś w sterowniku ???

Wcześniej jeździłem głównie marką Skoda i tam za każdym razem gdy temperatura spadła do 4 stopni zapalała się ta ikona i był sygnał ostrzegawczy.

U mnie też bez sygnału dźwiękowego, wcześniej w Passacie B6 był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że świeci bez sygnału zawsze to było jakieś ostrzeżenie a teraz nie ma nic :) no trudno co zrobić. Myślałem że jest jakaś opcja włączenia przez komputer np kolega w fordzie ma taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego ona nie świeci cały czas a od +5 stopni do okolic 2 lub zera. Potem znika i jej niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest w INSTRUKCJI OBSŁUGI wystraczy poczytac a bedziemy duzo rzeczy wiedzieć :hi:


===> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/150825-instrukcja-obslugi-po-polsku-oraz-nawigacja-mmi/#entry2166985

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobre pytanie :D Co oznacza ta śnieżynka ? Lookałem do instrukcji ale nigdzie jej opisu nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobre pytanie :D Co oznacza ta śnieżynka ? Lookałem do instrukcji ale nigdzie jej opisu nie widziałem.

To takie info pogodowe o możliwym oblodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobre pytanie :D Co oznacza ta śnieżynka ? Lookałem do instrukcji ale nigdzie jej opisu nie widziałem.

To takie info pogodowe o możliwym oblodzeniu.

Dokładnie, od bodajże 4st/C pojawia się śnieżynka żebyś wiedział że możliwe jest przy tej temperaturze oblodzeni drogi a co się z tym wiąże należy zachowac ostrożność.

Oczywiście to że pojawi Ci się ten znaczek wcale nie oznacza że na drodze koniecznie jest oblodzenie, po prostu ostrzeżenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2014 o 11:19, andynl napisał:

Dokładnie, od bodajże 4st/C pojawia się śnieżynka żebyś wiedział że możliwe jest przy tej temperaturze oblodzeni drogi a co się z tym wiąże należy zachowac ostrożność.

Oczywiście to że pojawi Ci się ten znaczek wcale nie oznacza że na drodze koniecznie jest oblodzenie, po prostu ostrzeżenie :)

Ma to również związek z klimatyzacją, poniżej tej temp. sprężarka nie chłodzi auta tak jak latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krzychu wałb napisał:

śnieżynka pojawia się od +5 do -5 st/C i oznacza możliwe oblodzenie jezdni :)

W B5 w tych temp. nie załączał się wentylator klimatyzacji, nie wiem jak w B8 tu sprężarka chodzi wraz z uruchomieniem silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem będzie tak samo niestety te sprężarki chodzą cały czas dlatego po paru latach padają mają czujnik co uruchamia sprężarkę jeśli chcemy mieć klime. Ogólnie coś słyszałem że sprężarka nie uruchomi się jak jest poniżej 5 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...