Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana gałek na chromowane w RNS-E


kdawid

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy ktoś orientuję się czy wymiana gałek w RNS-E na takie chromowane jest skomplikowana?
Szukam na forum odpowiedniego tematu i nie mogę znaleźć, może ktoś wykonał już taka podmiankę i podzieli się wiedzą?

Znalazłem gdzieś wpis na forum audi A3 że wymiana tych gałek nie jest prosta, tzn. ta duża ponoć jest łatwa do wymiany natomiast tą mniejszą trzeba jakoś przerabiać. Czy ktoś może to potwierdzić?

Z góry dzięki za wszelką pomoc i uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem nie raz takie gałki trzeba rozebrać panel frontowy Dużą wymienisz bez rozbierania mała wymaga rozebrania panela praktycznie na części pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy mała gałka pasuje bez przerabiania? Czytałem gdzieś że trzeba w niej coś podtoczyć/obciąć bo inaczej nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wewnątrz jest taki dynks i jego trzeba wyciąć nic nie toczyłem pasuje idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za info :hi:

Czy ktoś może mi jeszcze potwierdzić numery fabryczne chromowanych gałek do RNS-E, czy są takie jak podałem niżej?

8P0 919 070 A
8P0 919 069 A

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wewnątrz jest taki dynks i jego trzeba wyciąć nic nie toczyłem pasuje idealnie

hmmm możesz wytłumaczyć jaki dynks ?? :) albo najlepiej jakieś fotto.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te gałki i na razie przymierzyłem większą i wygląda na to że nie pasuje do RNSA ledowego. czy ktoś może potwierdzić że ta gałki da się założyć do leda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie kupiłeś do rns-e tylko do czegoś innego

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gałki kupiłem w ASO, na 100% są do RNS-a. Ta duża odstaje na ponad pół cm poo zamontowaniu, trzeba wyciąć prawie cały środek i zastanawiać się jak to połączyć z potencjometrem żeby nie spadało. W przyszłym tyg będę nad tym siedział może coś wymyśle ale na 100% nie jest to p&p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest p&p montowalem to nie raz nie trzeba nic wycinac przerabiac w dużej gałce

Wysłane z mojego GT-I9505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza galeczka rzeczywiscie pasuje bez najmniekszego problemu, problem mam za to ze sciagnieceim panela frontowego czarnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odpinasz taśmę demontujesz lcd i rozbierasz panel na kawałki inaczej nie dostaniesz się do małego pokrętła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej już zamontowałem , teraz problem z dużą gałęczką , ponieważ wchodzi bez problemu , ale też lekko ją ciągne do siebie i bez problemu wychodzi , masz na to jakiś patent żeby tak siedziała tam mocniej?

Edytowane przez instruktor83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem takiego problemu powinna siedzieć ciasno sprawdź czy masz w chromowanym pokrętle taki pierścień metalowy to on odpowiada za trzymanie pokrętła może go tam nie ma lub jest luźny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...