Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgasł podczas jazdy i nie odpala...a4b5 AEB


Króliczor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem następujący... 1,8T AEB z LPG...2-3 tyg temu wracalem sobie kulturalnie z pracy i nagle stojąc w korku auto zgasło( byl jeszcze zimny i chodzil na benzynie)...prawie przez godzine probowalem odpalic az w koncu przy ktorejs probie sie udalo...2 dni spokoju i znowu powtorka z rozrywki, tym razem na trasie po przejechaniu prawie 100km z tym ze jak zgasl to zaraz odpalil...podejrzenie padlo na czujnik polozenia walu(zostal wymieniony), dodatkowo wymieniona sonda(blad ubogiej mieszanki) i swiece. Gdy myslalem ze juz wszystko jest ok to tydzien temu znowu na zimnym auto zgaslo i od tamtej pory stoi unieruchomione...kreci ale nie zapala...mechanik sprawdzil uklad paliwowy(jest wszystko ok) i zaplonowy...okazuje sie ze nia ma iskry...Jesli to cos pomoze to bledy jakie byly na kompie to P1136 i P0118 (usniete ale nadala nie odpala). Czujnik walu podmieniany i nic to nie dalo...Macie moze jakies pomysly?? Dodam ze auto wyposazone jest w fabryczny alarm(wersja USA) i dokladany jednak bez odciecia zaplonu. Jak sie objawia w a4b5 awaria immo?? POMOCY!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik sprawdzal i wszystko jest ok. Zreszta ciezko chyba zeby padly 4 na raz :D Podejrzewa jeszcze jakis "wspomagacz iskry czy zaplonu) jakies badziewie co siedzi na obudowie filtra paliwa...ale nie chcemy na darmo wymieniac i tak ciagle strzelac moze to a moze to...a powoli koncza sie juz pomysly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by immo to by zapalał i zaraz gasł.poxprawdzaj bespieczniki moze ,przekazniki i bo wątpliwe zeby wszystkie naraz cewki poszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem podobna sytuacje ale w samochodze rodziców (renault) myślalem ze rozrusznik mi padl bo tez miałem ze krecił ale nie odpalal przyczyna : odłaczyl sie kabel od masy tyle powiedzial mi mechanik trzeba było zrobic nowy przewód i smigało potem sie nic nie działo z nim i problem ustal wiec nie wiem moze tu tez ten problem mógl wystąpic wiec ja bym sprawdził

Edytowane przez Piotr92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem warto jednak podmianke modulu z filtra zrobic...mialem zanik iskry przez niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik moze namieszac a to za slabo kręci a to cos tam podmianke warto zrobić a jak cos to dopiero kupic nowy modul bo jak kolega pisze ze wymienia pokolei wszystko to moze z torbami isć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik moze namieszac a to za slabo kręci a to cos tam podmianke warto zrobić a jak cos to dopiero kupic nowy modul bo jak kolega pisze ze wymienia pokolei wszystko to moze z torbami isć

odnosze dziwne wrazenie ze cala wypowiedz sobie przeczy:D

co podmieniac a co wymieniac co kupwoac a czego nie kupowac a moze w jakiej kolejnosci?..dziwna sprawa prawde mowiac bo chyba latwiej podmienic/kupic modul(z filtra powietrza a NIE paliwa) za 80-100 zl niz bardzo sie trudzic z jakas podmianka rozrusznika(kto sie na to zgodzi zeby rozrusznik uzyczyc hahaha) ktory kosztuje pare stowek a przypominam ze tak czy siak modul nie padl teraz to padnie potem.....te auta tak maja:D pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka nadal trwa...akurat moj mechanik ma mozliwosc brania czesci z hurtowni i w razie czego jak to nic nie zmienia to oddaje i nie placimy za nie...modul podmieniony, czujniki walu chyba ze 3 rowniez, czujnik halla cewki przewody itd itp wszystko juz chyba wymienil co mogl i nadal nie odpala...powoli koncza sie juz pomysly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo normalnie dochodzi ? Mialem kiedys małą dziurke w przewodzie przy pomce paliwa w zbiorniku (omega B) i ni gwinta nie zapalało ani nie lapalo a moze ecu padlo? Byl elektronik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo jest caly czas...eletryk sprawdza na biezaco lacznie z wiazka...i ku..a nic...wlasnie chyba zostaje juz tylko skombinowanie kompa i podmiana...tylko ze wtedy zapewne program strace jesli okaze sie walniety chyba ze mozna jakos przegrac go do drugiego kompa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to moze wynikac ze ecu tak mi sie zdaje a co do programu to nie mam pojecia tam gdzie ci robili to moze by przegrali ale niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programu nie stracisz, jest wlutowany w "małej" pamiątce albo na podstawce (jeżeli będzie taki sam sterownik) to można się pokusić o przekładkę ;)

eb4705f55d566975med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi dodalo troche otuchy :D wiec jutro 8 dzien walki :D


kolejna relacja z placu boju :D to jednak chyba ecu...elektronik wyjal to badziewie poprawil zimne luty i przez pol godz chodzil :D Jednak znowu zgasl i lipa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...