Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zgasł podczas jazdy i nie odpala...a4b5 AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Problem następujący... 1,8T AEB z LPG...2-3 tyg temu wracalem sobie kulturalnie z pracy i nagle stojąc w korku auto zgasło( byl jeszcze zimny i chodzil na benzynie)...prawie przez godzine probowalem odpalic az w koncu przy ktorejs probie sie udalo...2 dni spokoju i znowu powtorka z rozrywki, tym razem na trasie po przejechaniu prawie 100km z tym ze jak zgasl to zaraz odpalil...podejrzenie padlo na czujnik polozenia walu(zostal wymieniony), dodatkowo wymieniona sonda(blad ubogiej mieszanki) i swiece. Gdy myslalem ze juz wszystko jest ok to tydzien temu znowu na zimnym auto zgaslo i od tamtej pory stoi unieruchomione...kreci ale nie zapala...mechanik sprawdzil uklad paliwowy(jest wszystko ok) i zaplonowy...okazuje sie ze nia ma iskry...Jesli to cos pomoze to bledy jakie byly na kompie to P1136 i P0118 (usniete ale nadala nie odpala). Czujnik walu podmieniany i nic to nie dalo...Macie moze jakies pomysly?? Dodam ze auto wyposazone jest w fabryczny alarm(wersja USA) i dokladany jednak bez odciecia zaplonu. Jak sie objawia w a4b5 awaria immo?? POMOCY!!! :D

Opublikowano

no wlasnie immo raczej odpada,bo gasnie sam.a cewki sprawne?

Opublikowano
  • Autor

Mechanik sprawdzal i wszystko jest ok. Zreszta ciezko chyba zeby padly 4 na raz :D Podejrzewa jeszcze jakis "wspomagacz iskry czy zaplonu) jakies badziewie co siedzi na obudowie filtra paliwa...ale nie chcemy na darmo wymieniac i tak ciagle strzelac moze to a moze to...a powoli koncza sie juz pomysly...

Opublikowano

Jak by immo to by zapalał i zaraz gasł.poxprawdzaj bespieczniki moze ,przekazniki i bo wątpliwe zeby wszystkie naraz cewki poszły

Opublikowano

Ja kiedyś miałem podobna sytuacje ale w samochodze rodziców (renault) myślalem ze rozrusznik mi padl bo tez miałem ze krecił ale nie odpalal przyczyna : odłaczyl sie kabel od masy tyle powiedzial mi mechanik trzeba było zrobic nowy przewód i smigało potem sie nic nie działo z nim i problem ustal wiec nie wiem moze tu tez ten problem mógl wystąpic wiec ja bym sprawdził

Edytowane przez Piotr92

Opublikowano

moim zdaniem warto jednak podmianke modulu z filtra zrobic...mialem zanik iskry przez niego

Opublikowano

Rozrusznik moze namieszac a to za slabo kręci a to cos tam podmianke warto zrobić a jak cos to dopiero kupic nowy modul bo jak kolega pisze ze wymienia pokolei wszystko to moze z torbami isć

Opublikowano
  • Autor

modul podmieniony i nadal to samo...jutro do akcji wkracza elektronik i bedzie walczyl z alarmem i sprawdzaniem wiazki...

Opublikowano

Rozrusznik moze namieszac a to za slabo kręci a to cos tam podmianke warto zrobić a jak cos to dopiero kupic nowy modul bo jak kolega pisze ze wymienia pokolei wszystko to moze z torbami isć

odnosze dziwne wrazenie ze cala wypowiedz sobie przeczy:D

co podmieniac a co wymieniac co kupwoac a czego nie kupowac a moze w jakiej kolejnosci?..dziwna sprawa prawde mowiac bo chyba latwiej podmienic/kupic modul(z filtra powietrza a NIE paliwa) za 80-100 zl niz bardzo sie trudzic z jakas podmianka rozrusznika(kto sie na to zgodzi zeby rozrusznik uzyczyc hahaha) ktory kosztuje pare stowek a przypominam ze tak czy siak modul nie padl teraz to padnie potem.....te auta tak maja:D pozdro

Opublikowano

Chodziło mi o moduł żle sie wyrazilem wiadomo że nikt by nie porzyczyl rozrusznika sorki.

Opublikowano
  • Autor

Walka nadal trwa...akurat moj mechanik ma mozliwosc brania czesci z hurtowni i w razie czego jak to nic nie zmienia to oddaje i nie placimy za nie...modul podmieniony, czujniki walu chyba ze 3 rowniez, czujnik halla cewki przewody itd itp wszystko juz chyba wymienil co mogl i nadal nie odpala...powoli koncza sie juz pomysly...

Opublikowano

Paliwo normalnie dochodzi ? Mialem kiedys małą dziurke w przewodzie przy pomce paliwa w zbiorniku (omega B) i ni gwinta nie zapalało ani nie lapalo a moze ecu padlo? Byl elektronik?

Opublikowano
  • Autor

paliwo jest caly czas...eletryk sprawdza na biezaco lacznie z wiazka...i ku..a nic...wlasnie chyba zostaje juz tylko skombinowanie kompa i podmiana...tylko ze wtedy zapewne program strace jesli okaze sie walniety chyba ze mozna jakos przegrac go do drugiego kompa??

Opublikowano

Z tego co piszesz to moze wynikac ze ecu tak mi sie zdaje a co do programu to nie mam pojecia tam gdzie ci robili to moze by przegrali ale niewiem

Opublikowano

Programu nie stracisz, jest wlutowany w "małej" pamiątce albo na podstawce (jeżeli będzie taki sam sterownik) to można się pokusić o przekładkę ;)

eb4705f55d566975med.jpg

Opublikowano
  • Autor

To mi dodalo troche otuchy :D wiec jutro 8 dzien walki :D


kolejna relacja z placu boju :D to jednak chyba ecu...elektronik wyjal to badziewie poprawil zimne luty i przez pol godz chodzil :D Jednak znowu zgasl i lipa :D

Opublikowano

No to bedzie ecu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.