Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z prowadzeniem


ŁukaszEr

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam problem chyba z ukladem kierowniczym a wiec przy predkosci 100 samochod tanczy dokladnie przod na drodze zawieszenie jest sprawne na stacji kontroli pojazdow pokazalo wszystko sprawne. Czyja to jest wina maglownicy ? dodam ze wspomaganie troche ciezko chodzi ale z maglownicy nie cieknie posiadam audi a4 b6 2001 r 130 km pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdź ciśnienie w oponach, 2. Sprawdź czy nie zgubiłeś odważnika, 3 zbieżność 4 sprawdź same opony, 5 Sprawdz luzy na kierownicy, 6 sprawdz w jakim stanie jest płyn w zbiorniczku. A tak w ogóle sprecyzuj co znaczy tańczy. ściąga w prawo, lewo , czy rzuca w lewo i prawo, możesz też sprawdzić czy nie hamuje Ci przednich kół.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak ogolnie samochod sciaga na prawo lewo ii owszem mam luzy na kierownicy i to moze byc przyczyna?. W jakim stanie jest plyn ? w jakim sensie wyjasnij jak bys mogl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli luzy są po za zakresem tolerancji tam może cos się dziać :) Po pierwsze ilość płynu i czy nie jest stary i zanieczyszczony. Na Twoim miejscu sprawdziłbym dokładnie czy drążek reakcyjny jest odpowiednio przykręcony, Przychodzą do glowy różne przyczyny od prostych typu niedokręcone koło czy luzy na łożysku. oglądnij dokładnie zawieszenie, śruby mocujące zarowno z przodu jak i z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, jadąc prostą drogą np 100-130 km/h trzymając kierownicę prosto, auto trochę ściąga w lewo bądź prawo cały czas trzeba jakby kontrować delikatnie dosłownie, na postoju przy wyłączonym silniku jak dasz szybkie ruchy w prawo w lewo czyć jakiś luz na kierownicy, stan zawieszenia ok, dzieje sie tak na zimowkach i letnich czyli kola odpadaja. Może to być wina magla? bądź nie wiem jak jest w a4 krzyżaka kolumny kierowniczej? Ogólnie jeszcze nie spr zbieżności ale wydaje sie być ok, bo jeżdzę już kilkanaście tyś. i ząbkowania opon i bocznego zużycia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyzak odpada,jeszcze nie słyszalem zeby kkomuś się zepsuł.Proponuje sprawdzić zbieżność bo kola przednie moga byc rozbiezne i dla tego ściąga raz w prawo raz w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...