Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy moge przesadzić duże thuje?


marjon

Rekomendowane odpowiedzi

trafiły mi sie bardzo blisko i bardzo tanio thuje smaragd o wysokości ok 2,5 metra.

czy możliwe jest przesadzić tak duże thuje żeby dalej rosły normalnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze możliwe . kumpel kupił tuje 3m, 8 sztuk i normalnie sie przyjeły . najważniejsze jest to aby miały wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że mozesz i większe ludzie przesadzaja ale raczej nie masz do tego sprzetu..

trzeba zdecydowanie bardzo uważnie podkopać by nie zniszczyć korzeni.. a co za tym idzie sporym łukiem i masa drzewka z ziemią będzie raczej konkretna...

no a potem to już dbania a dbania sama woda jak grunt słaby nie wystarczy... no i kiedy chcesz to robić.. teraz w grudniu ??

Edytowane przez amaradaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie przesadzałem wiele krzewów , również dorodne tuje, nie powiem, odchorowały to przesadzanie ale się przyjęły i ładnie sobie rosną w nowym miejscu. Kopałem ok 70 cm od krzewu i z całą bryłą wkopywałem w nowym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z tym troche do czynienia i thuja to takie drzewa które nie jest wymagajace i praktycznie posiada 100% zdolność do przyjęc sam kopałem thuje które miały 2.5 metra szpadlem chodzi tylko o to by miały spójna bryłę smiało można kopać takie thjue tylko potem trzeba je wiazać w siatke włóknianą i najlepiej metalowa zeby z korzeni nie sypałą sie ziemia taka thuje wsadzamy do dołka do którego wlewamy wczesniej duża ilość wody i udeptujemy mocno i nie ma bata ze nie bedzie rosła. Wiosna to najlepszy czas do przyjęć, tak późna pora jak teraz troche nie bardzo ale mozna okryć jej korzenie zeby spokojnie przeczekała zime a na wiosne dawkować dobrze wode i bedzie pieknie rosła i cieszyła oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...