Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe ogrzewanie na postoju?


sylwek01_18

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełnij profil.

To normalne , że płyn "kipi" jak odkręcasz na pracującym silniku korek. To samo się dzieje na wyłączonym ale gorącym silniku.

Co do słabego ogrzewania na jałowym biegu to przyłączam się do pytania. Mam tak samo. Układ szczelny i odpowietrzony. ok 2 tyś temu wymieniana pompa wody na nową HEPU. Na postoju leci gorące powietrze ale jak ruszę lub przytrzymam na obrotach to jest piekło. Różnica jest bardzo odczuwalna. W innych autach tak nie miałem. Auto się nie przegrzewa i trzyma w trasie równe 87c.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie w b5 było to samo w czasie jazdy grzało zas na postoju leciało letnie powietrze przyczyną była uszkodzona nagrzewnica po wymianie wszystko wróciło do normy grzała normalnie podczas jazdy jak i na postoju

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co jej może dolegać. U mnie różnica nie jest jakaś kolosalna ale jest. Na pewno nie jest dziurawa bo płynu nie ubywa nawet grama. Jeśli sie zasyfiła to przed wymianą polecam jej płukanie , często pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nowa HEPU , termostat nowy verneta i raczej jest ok bo temp czy trasa czy miasto trzyma non stop 87c. Zostaje nagrzewnica. Druga sprawa , że drażni mnie w tym samochodzie długie rozgrzewanie silnika. Jest dopiero ok 0c nie wiem co będzie przy -15-20c. Może zaciął się w jakiejś dziwnej pozycji? Przed włożeniem gotowałem go i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zerowej temperaturze zewnetrznej i przy 120km/h na VAGu jest 90 stopni a jak zaslonie całą chlodnicę jest 91.5

Silnik dużo szybciej sie nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...