Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozgrzany LED


jakiś koleś

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

Zakupiłem sobie na allegro te oto żaróweczki: http://allegro.pl/zarowka-p21w-ba15s-can-bus-4-x-1-5w-xenon-ledlumen-i4748145646.html

Chcąc wymienić aktualne żarówki do świateł dziennych. Dwa dni temu podmieniłem sobie żaróweczki i wszystko fajnie. Wczoraj jadąc do pracy włącza mi się komunikat że światło od strony kierowcy nie działa. Po sprawdzeniu o co biega okazało się że żarówka(chyba) tak się rozgrzała że stopiła połowę tej nakrętki co się w nią żarówkę wkłada i wpadła do środka reflektora i przypaliła się do plastiku. Wiem bo leży blisko otworu ale nie mogę jej wyciągnąć, przyspawała się normalnie. Strona od pasażera śmiga bez problemów. Czy ja tu jakiś błąd popełniłem przy instalacji, czy może żarówki nie te lub wadliwe? Czy może to wina samochodu, jakieś zwarcie czy co? Nigdy nie widziałem żeby LED się tak nagrzewał Pomóżcie druzja!

PS

Czy da się jakoś otworzyć obudowę reflektora po zdjęciu czy trzeba piec?

Edytowane przez jakiś koleś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie same ledy się rozgrzewały a zawarty w nich rezystor który symulował CAN dając spory opór wydzielał też sporo ciepło przez Co ci się to potopiło.

Niestety kiepska jakość tego situ który kupiłeś raczej nie problem instalacji.

Spróbuj ją oderwać jakimś wygiętym drutem przez dekielek w lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal każda z can to badziewie. jeśli już masz szukać to szukaj takich które rezystor mają na jakimś radiatorze i nie w żarówce tylko na zewnątrz na jakimś przewodzie. W lampie każda będzie Ci się grzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślicie że radiator na co oddaje ciepło. Ja kupiłem lepsze z radiatorem i mimo to popaliły plastyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umieścisz radiator poza lampą gdzieś na karoserii w komorze silnika to masz znikome prawdopodobieństwo że cos potopisz jak położysz na jakimś plastiku czy w okolicy to tak będzie ale jak to wygląda ....

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematu na forum jest jedna osoba co robi ledy. Na forum sporo ludzi ma od niego ledy i wszyscy są zadowoleni. Ja tez mam od niego w pozycyjnych i rejestracji. Fakt tez sie grzeja bo inaczej sie nie da ale mam je ok 3 miesięcy i nic się nie dzieje złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematu na forum jest jedna osoba co robi ledy. Na forum sporo ludzi ma od niego ledy i wszyscy są zadowoleni. Ja tez mam od niego w pozycyjnych i rejestracji. Fakt tez sie grzeja bo inaczej sie nie da ale mam je ok 3 miesięcy i nic się nie dzieje złego.

Trochę mało mi dajesz szczegółów :) Może coś jeszcze on nim pamiętasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...