Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po jeździe na błocie - czujnik abs? zwrotnica?


Krzysztof27

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec po kolei...

auto przyjechało do mnie bez śruby w piascie, wyleciała podczas drogi razem z dekielkiem alufelgi

na krótko zapalił sie ABS ale po chwili zgasł, dobrze że spokojnie dojechali ...

przyczyne usterki znalazałem prawie od razu, wyciągnałem przednie czujniki ABS i wszystko było wiadome

w prawym przednim kole koronka na przegubie była centralnie na srodku otworu

a w lewym koronka była przesunieta ok 2-3 milimetry w strone skrzyni biegów i to zakłócało sygnał

jednym słowem nie była centralnie na srodku otworu czujnika ABS

piasta w zwrotnicy nie była oryginalna a samo łozysko z powodu braku śruby piasty dostało w d....

i musielismy je wymienic, przywieżli nowy przegub ale ten okazał sie tez lipny, ta sama sytuacja z centrowaniem czujnika ABS

mało tego alu felga nie miała pierscienia centrującego i musielismy ganiac dwa razy za nim po wioskach

przednie zaciski dostały nowe klocki Ferodo bo OZty lekko przeyebały tarcze i była na nich rysa ok 13mm szerokosci

z tyłu zamontowalismy tylko same zaciski, jarzm nie dało sie odkrecic, bałem sie że zniszcze śruby ...

ogólnie w sobotę to ....uj nie robota bo tylko yebany pospiech :facepalm: a i z czesciami kłopot

wmiedzy czasie musiałem jeszcze wyciagnąc benzynę z opla corsy cdti bo jakiś mądry jebnął sie na CPNie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę to trwało, ale dzisiaj wróciłem od Olka z AZ Serwisu (weekend w Gdyni u rodzinki). Wymieniliśmy zwrotnicę, zamontowana przez poprzedniego właściciela zwrotnica miała inne numery, a do tego była z b6 2.5 TDI :P czujnik wylądował już na środku, tak jak po prawej stronie, ale ABS dalej bije...już rozłożyłem ręce i płaczę :facepalm: sprawdziłem pół-ośki wg numerów są takie same, zwrotnice już też takie same, a ABS jak bił tak bije dalej :D porażka jakaś ....

od początku tematu wymieniłem:

- czujniki abs przód tył komplet

- pompa abs/esp + aktualizacja oprogramowania i adaptacja

- klocki tarcze przód tył

- łożyska

- nowe opony, inne felgi

- pół zawieszenia i zbieżność robiona przy okazji na bieżąco

- zwrotnica

- zaciski, tłoczki, płyn hamulcowy

czy jest jeszcze cokolwiek co może mieć jakiś wpływ na bicie ABS i być związane z ABS a ja tego nie zrobiłem? dodatkowo dodam, że zawsze się dzieje w tym samym momencie, przy dohamowywaniu przy prędkości około 20km/h - 0km/h ... :D

HELP? any idea ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle odległości czujnika od koronki. Innej możliwości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ale z tego co wiem, to tych czujników się nie reguluje, odległość jest podobno stała ? :P przedzwonię do Ciebie jutro Tomasz to pogadamy jak masz chwile ;) albo teraz jak jeszcze nie śpisz :P

Edytowane przez Krzysztof27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, sprawdziłem tylko numery czy się zgadzają, bo zwrotnica definitywnie miała inny numer (prawa miała dobry i czujnik dobrze wchodził) lewa źle wchodził więc sprawdziłem po numerach i okazało się, że była z 2.5 TDI b6, zmieniłem na dobra i czujnik teraz niby dobrze siedzi, lewy tak samo jak prawy. A co myślisz, że przeguby jeszcze wypadało by wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc tak ze koronka na przegubie jest ciensza i stad cyrki z ABSem.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię do gościa od którego kupowałem audi i zapytam czy może wymieniał przegub, i jak tak to który, mam nadzieję, że będzie skłonny do pomocy

znalazłem coś takiego:

zewnętrzny przegub:

https://www.ucando.pl/produkt/zestaw_przegubu_polosi_napedowej_zewnetrznej-gkn-304335/N-U10C009D986-5
wewnętrzny:

https://www.ucando.pl/produkt/zestaw_przegubu_polosi_napedowej_wewnetrznej-skf-vkja_8008/N-U10C022D040-5

i takie coś dziwactwo ? ;o

http://allegro.pl/przegub-audi-a4-02-montaz-wroclaw-i5642361622.html

tam nie ma w ogóle pierścienia :o

i też kurde oglądam te aukcje na allegro, to co przegub bo inaczej wygląda, ten co my przymierzaliśmy to był chyba taki sam jak był zamontowany? nie wiem czy pamiętasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze z tą półosią, ale dzwoniłem dzisiaj do poprzedniego właściciela pytać o przeguby czy może wymieniał, to mówił że nie pamięta, ale że to na pewno nie to, że to raczej coś z elektryką, albo jakimiś kablami, bo stało się to jak wyciągał busa z błota i ciągnął go potem pod górkę i niby to spowodowało to bicie ABS, z którym ja się teraz męczę - jak myślisz DEV może mówić prawdę? czy ściema ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...