Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po jeździe na błocie - czujnik abs? zwrotnica?


Krzysztof27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

od tygodnia jestem posiadaczem audi a4 b7, 3.0 tdi quattro.

Kiedy miałem jazdę testową autem nie było żadnego problemu, natomiast dzień później jak przyjechałem po samochód, okazało się, że poprzedni właściciel wjechał gdzieś w błoto, auto nie miało osłony silnika (tzn miało nie założone) i pojawił się taki problem. Kiedy hamuje autkiem już z prędkości 5km/h, czuje jak odbija mi pedał hamulca, dostałem informację od sprzedającego, że to brudny czujnik abs, i wystarczy go przedmuchać sprężonym powietrzem bo dostał się tam gdzieś brud, przez co tak właśnie się dzieje. Uwierzyłem i kupiłem, pojechałem na swój warsztat żeby to sprawdzić i przedmuchać, okazało się, że tam raczej nie ma dostępu do czujniku i nic takiego się nie dzieje. Więc zadzwoniłem do Pana i dostałem informacje że do zwrotnicy mogło się dostać to gdzieś? czy ktoś miał już taką sytuację kiedyś? czy to raczej czujniki i je wymienić żeby mieć z głowy?

Komputer nie pokazuje żadnego błędu, auto hamuje normalnie przy większych prędkościach itp, natomiast przy takim właśnie dojeżdżaniu i dohamowywaniu zaczyna przeskakiwać i nie ukrywam boję się jak dojeżdżam do drugiego auta, że wjadę mu w tył (uczucie jak na lodzie).

szukałem podobnego tematu i nie mogłem się doszukać niczego, może ktoś już miał coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć półoś, żeby było widać przegub z koroną od strony wewnętrznej koła i zobacz czy na koronie absu znajdującej się na przegubie nie ma błota i innych zanieczyszczeń w rowkach. Ojciec zakopał się w błocie jadąc na ryby i miał podobny objaw. Pomogło w/w czyszczenie. Z tym, że miał błąd na komie. Ale spróbować nie zaszkodzi - 30 min. roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba najpierw sprawdzic które to koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem już to jakiś czas temu, wymieniłem czujniki abs (4 sztuki), ściągnąłem koronkę, całe zawieszenie jeszcze raz skręciłem i sprawdziłem, wymieniłem pompę abs i dalej to samo....

jutro jeszcze chcę sprawdzić hamulce, już nie mam pomysłów, błędów żadnych nie ma, jeszcze odzywa mi się coś pompa wspomagania, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, albo czy może mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz predkosci wszystkich kół

nie ma cudów, gdzies jest usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem prędkość kół, wszystko jest super, błędu żadnego nie pokazuje najgorzej :/

a mimo to, przy dohamowywaniu do świateł jak by był śliski klocek czy nie wiem co, i popuszcza hamulec, pedał lekko odbija (nie tak jak przy załączeniu abs), dziwny dźwięk temu towarzyszy, ale auto hamuje bez najmniejszego problemu, i to się dzieje tylko i wyłącznie przy lekkim naciśnięciu pedała hamulca, natomiast jak zahamuje gwałtowniej i mocniej to nic się nie dzieje ?! <mindfuck>

zna ktoś może kogoś kto zajmuje się tylko audi ? do nowego roku jestem w Warszawie, może ktoś coś poleci gdzie można było by zrobić diagnozę ?

naciągneli mnie już na wymianę pompy abs, wymianę czujników abs, ściągali całą koronkę, sprawdzali zwrotnicę wszystko jest ok niby, ale jednak nie.... ;( poratuj ktoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któreś koło ma źle ustawiony czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któreś koło ma źle ustawiony czujnik

a mówisz to z autopsji czy strzelasz? w a4 b7, nie ma tak jak w starszych wersjach, nie można czujnika ustawić, on jest wkręcany na śrubę na stałe, ma stałą odległość i nie da się go regulować jak w poprzednich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strzelam

trzeba sxukac co i jak

jezeli pedał podskakuje znakiem tego cos nie halo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie wymienię jeszcze czujniki z tyłu, bo wymieniłem tylko przód, i dam znać czy się coś zmieniło ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony kupiłem niedawno, pirelki 2012r 7mm, nie powinno być z nimi chyba problemu, ale kupiłem książkę H.R.Etzolda Audi a4 B7, i znalazłem coś takiego:Hamulce działają pulsacyjnie:-bicie boczne lub za duża tolerancja grubości tarczy hamulca, (sprawdzić bicie i tolerancję; obrócić lub wymienić tarczę)-tarcza hamulca nie obraca się równolegle do zacisku (sprawdzić powierzchnię przylegania zacisku)

Wymieniłem czujniki tył, dalej to samo... już nie mam pomysłów, poratuje ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Ja mam bardzo podobnie u siebie, tylko różni się tym, że przy małych prędkościach np 20km/h wcisnę pedał hamulca 'do spodu' słychać dziwny odgłosy(grzechotanie) pompy abs, pulsuje pedał hamulca ale samochód jedzie dalej. Zachowuje się jak na lodzie, natomiast jak wcisnę pedał mocniej ale z wyczuciem to zatrzymuje się na miejscu. Po podłączeniu pod komputer nie pokazuje żadnego błędu. Już sam nie wiem co to może być.

(zdarzyło mi się że od świateł do świateł jechałem za samochodem z małą prędkością on zahamował gwałtownie a ja bym mu wjechał w dupe bo załączył sie abs , dobrze że był drugi pas wolny, droga była sucha. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/240761-polecam-elektrocar-karol-chrzczonowski-raszyn-ul-wysoka-7-tel-669-950-109/

Spróbuj u Karola ma bardzo dobre opinie i nie powinien Cie naciągać na nie potrzebne koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki spróbuję :D może się uda, rozmawiałem z Devem i mówił, że ogarnia temat, muszę tylko do niego podjechać ... ;p jakieś 700km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może pompka hamulcowa już pada. Jest wyrobiona ośka. Coś podobnego miałem kiedyś . Mechanior właśnie wskazał na zużycie pompki hamulcowej (wspomniał o ośce pompy że jest wyrobiona). Po wymianie na zregenerowaną jeżdżę już tak 5 lat i spoko - brak stresu przy dojeżdżaniu

Edytowane przez mirget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki spróbuję :D może się uda, rozmawiałem z Devem i mówił, że ogarnia temat, muszę tylko do niego podjechać ... ;p jakieś 700km :D

Uparta Bestia przyjechała...

udało sie znalesc przyczynę usterki ale mimo usilnych staran z mojej strony niestety nie mogliśmy jej usunac :facepalm:

Ale o tym niech juz napisze Kolega bo dojechał z przygodami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, przyjechała przyjechała Bestia ^^ tylko 1000km w 2strony, 12h za kołkiem, 24h na nogach, i wlasnie do dochodzę do siebie powoli:p

Dev jeżeli to nie problem to opisz usterkę ja sie boje ze pomieszam wszystkie nazwy, co jak sie nazywa :P

W każdym bądź razie tak ogólnie to poprzedni właściciel wymieniał zwrotnice bo podobno, jak sie wczoraj dowiedziałem, była tak zapieczona, ze nie mogli wymienić zawieszenia, dlatego postanowili założyć nowa a co do tego popsuli to napisze Dev jeżeli to nie problem, bo nie chciał bym pokręcić wszystkiego:D

Przy okazji wizyty wymieniliśmy zaciski i klocki :D zaciski kolor niebieski ^^ na dniach będę robić temat i zacznę opisywać swoje audi :P ale musze sesje zdjęciowa zrobic zanim zacznę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...