Skocz do zawartości
IGNOROWANY

No response from controller ?


Trzciniak0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem sobie radio RNS-E wcześniej siedziało RNS-D.

Miałem słaby kabel który wywalał komunikat "too many comunications errors to continue" jak sie laczylem z Radiem lub Nawigacja.

Zmieniłem kabel, mam VCDS i wchodzac w te opcje mam taki komunikat "No Response From Controller" o co chodzi z tym? Chce radio sobie zakodowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio gra, ale trzeba wlaczyc przyciskiem nie tak jak wczesniej przy przekreceniu kluczykem, raczej podpielem dobrze. Sprawdze jeszczze ale powinno byc ok. Jak bedzie ok to co nic z tego z tym radiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też za lichy kabel, ale najpierw sprawdź czy CAN masz podpięty, masz info na FIS z navi ?, ewentualnie możesz jeszcze spróbować połączyć się VAG COM 409

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam infa na fis z nawi, druga sprawa mialem kabel inny zakupilem drugi chinol jakis na vcds i tez nic zobacze jeszcze z tym 409 zaraz dam znac.


Kabel mam taki VAG 12.12, HEX+CAN Dual K & CAN <-> USB Interface for VCDS, patrzyłem 409 i tez d*pa blada, nie ma żadnego połączenia z resztą się łączy. Na fisie nie mam żadnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a linie "K" masz podłączoną do RNS?, w ogóle to użyłeś gotowej przejściówki czy sam wszystko drutowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link z opisem pinów zobacz czy w przejściówce masz kable od CAN H i CAN L oraz K line

http://pinout.net/pinout-scheme/610/AUDI%20RNS-E%20%284B0%20035%20192P%29%20full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka ponownie, sprawdzałem tak jak mówiłeś i kable wychodza z tej przejsciowki te co opisales, tylko pytanie czy tak samo sie zgrywaja ze stara w tyka od radia ? Nie mam pojecia co jest grane ;/ Nie mam podswietlenia na radiu, nic na fisie zero sterowania kierownico ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jeżeli w przejściówce jest CAN to zobacz czy odpowiednie przewody są w instalacji samochodu ale z tego co opisujesz - brak info na fisie, brak podświetlania i włączania po stacyjce sugerowało by na brak komunikacji CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wyłączenia po kulczyku , podświetlenia , komunikatów na fis to wina can ale diagnostyka powinna działać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wyłączenia po kulczyku , podświetlenia , komunikatów na fis to wina can ale diagnostyka powinna działać bez problemu.

W sumie to dobrze gadasz bo przecież vag 409 nie ma can a łączy sie z RNS-E, więc do sprawdzenia jest jeszcze linia K,

Wracając do CAN to przewody w oryginalnej instalacji powinny być, natomiast jeżeli wcześniej było RNS-D to na linii CAN po drodze powinien być tuner TMC i to on prawdopodobnie powoduje brak komunikacji CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHodzi wam o to wtyke w radiu ktora jest wolna? Tam akurat mam miejsce ale tez pewnie jakas przejsciowka powinna byc bo nie pasuje.


Przewody CAN w orginalnej instalacji są bo sprawdzałem. Jak wspominam brak podswietlenia, fis-u i zeby odpalic radio to z przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZyli prawdopodobnie ten CAN idzie do tunera TMC zamiast do licznika tylko nie wiem gdzie ten tuner jest, a konkretnie to chodzi o to http://allegro.pl/tunerbox-modul-blaupunkt-audi-a4-b6-i4814539005.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dwa przewody splecione razem idące z radia do licznika. Can H do Can H i Can L do Can L odpowiednie kodowanie nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to już zielony jestem. To co teraz zrobić tak na chłopski rozum?


RNS-D byla podlaczana ta wtyka co w radiu jest, a w tym mi nie pasuje zeby podlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner TMC nie powinien być gdzieś w bagażniku? W avancie był chyba po lewej stronie, a w sedanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede mial czas to zobacze, ale najprawdopodobnie sprzedam je bo juz mnie wkur....;/ zielony w tym temacie jestem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...