Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpanie na LPG


kruszyna8989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem jak jade na gazie to poszarpuje mi autem .po zamontowaniu gazu tez mam problem z płynem strasznie gazuje ale nie ubywa ani nie przybywa mi płynu jak jest rozgrzany np. po trasie odkrece to słychać pssss i tak jak by bulgotało i delikatnie płyn sie podnosi w zbiorniczku jak ostygnie to jest normalnie stan płynu w zbiorniczku sie zgadza . płyn zmieniałem juz i termostat tez auto trzyma temperature normalnie na 90 stopni cały układ płukałem dokładnie bo myślałem ze jest zasyfiony i gdzieś sie blokuje .Brardzo prosze o pomoc co najlepiej zrobić .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego poszarpywania to dobrze by było abyś sprawdził błędy. Tak będzie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego poszarpywania to dobrze by było abyś sprawdził błędy. Tak będzie szybciej.

byłem na sprawdzeniu i wykryło mi /dopadowanie składu mieszanki wartość skrajna adaptacji /zasilanie napieciowe zacisku 30/ jednostka sterujaca przepustnicy .Coś takiego .i nie wiem od czego zaczynać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzić jaki kod silnika ?? nie bardzo wszystko wiem dla tego pytam .wiem tyle ze ADR 8d0 cos takiego


a podpowiesz mi jak zrobić adaptacje przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zakładałeś instalację LPG. Jaka to instalacja, sterownik, wtryski, reduktor. Czy na Pb też źle pracuje, czy tylko na gazie. Błędy sterownika świadczą o źle ustawionej instalacji, a objawy z płynem chłodzącym o źle założonej. Podaj więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam instalacje zakładałem 2 miesiące temu STAGE4 .sekfencja .na Pb jak jade i zatrzymam auto to za faluja obroty tak to jest ok na LPG za to szarpie podczas jazdy jak dodaję gazu to ma takie szarpniecia bardzo wyczuwalnie przy zmianie biegu tez to jest.A jeżeli chodzi o płym to gazuje duze ciśnienie sie robi jak po trasie nawet małej gasze auto i po chwili odkrecam korek to jest pss i słychac jak gdzieś sie przelewa płyn .a jak bym odkrecił tak szybciej to wywala mi na dole zbiorniczka .powiem szczera prawde ze jak instalacji LPG nie miałem tak sie nie działo z płynem bo dośc często odkrecałem korek profilaktycznie tak zeby sprawdzić ze wszystko jest ok . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij jeszcze raz kompa i sprawdź błędy. Wykasuj je i sprawdź jeszcze raz. Jest też taka możliwość że mapa gazu się rozjechała i trzeba zrobić korektę u gazownika.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem błędy skasowałem i podłączyłem jeszcze raz i wyświetliło mi o takie błędy .

00561-Dopasowanie składu mieszanki 12-00 wartość skrajna adaptacji przekroczona (przy obciążeniu)

16514-Zespół 1;sonda 1 P0130-35-10 usterka elektryczna w pbwodzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz napisane jasno na białym. Sprawdz fizycznie czy sonda działa > Jesli tak skasuj korekty, zbierz nową mape na benzynie, wystrój na gazie. Jesli nie działa sonda, wymień ją, skasuj korekty zbierz mapy benzyny i wystrój gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie napisałeś jaka to instalacja. Stag to tylko sterownik i występuje w kilku wersjach. Przy odkręceniu korka na rozgrzanym silniku, zawsze będzie syczeć, układ chłodzenia jest nadciśnieniowy. Jeśli płyn buzuje, to albo jest zapowietrzony, albo reduktor puszcza Ci gaz w układ chłodzenia, powąchaj, czy ze zbiorniczka nie śmierdzi gazem. Błąd sterownika ewidentnie wskazuje na źle ustawioną instalację, przekroczenie zdolności adaptacji sterownika ECU. Przy tym błędzie sonda raczej działa, bo to ona generuje ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem i błędy mogą wskazywać na dziury w dolocie sprawdz połączenie kolektora z głowicą czy nie wysuneło kolektora z gumowych łączników .Sprawdz też dolot z filtra do przepustnicy .Kup sobie w sprayu preparat do czyszczenia przepustnic koszt w granicach 25 zł i po zdemontoaniu rury dolotowej od filtra powietrza do przepustnicy spryskaj przepustnicę sprayem.Po złożeniu zrób adaptację przepustnicy i przy odrobinie szczęścia twoje błędy mogą zniknąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...