Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czarny Sline 3.0 śmierdziuch

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kurde przeczytałem caly temat od poczatku raz jeszcze i jestem w cięzkim szoku jak kosztowne auto to potrafi być. Z tego co pisałeś po kupnie - auto fajne, jakieś pierdoły tylko do roboty, po kilku miesiącach jazdy okazuje się, że remont wszystkiego co potrzeba aby było sprawnie w 100% wynosi tyle co napisałeś czyli może nawet dobić do 20 tysięcy. W głowie mi się to nie mieści, że tyle kosztuje utrzymanie takiego silnika.. Jestem tylko ciekawy czy sprzedający wiedział o tym czy po prostu miałeś pecha, że akurat na Ciebie trafiło (?)

Auto masz piękne ale podliczając te koszty kopara opada. W X5 też dużo rzeczy kosztownych robiłeś (a tam jest V8, które też podobno jest kosztowne w eksploatacji) a chyba łącznie z gazem wyniosło Cie to mniej niż w tym przypadku, czy nie?

Opublikowano
  • Autor

Kurde przeczytałem caly temat od poczatku raz jeszcze i jestem w cięzkim szoku jak kosztowne auto to potrafi być. Z tego co pisałeś po kupnie - auto fajne, jakieś pierdoły tylko do roboty, po kilku miesiącach jazdy okazuje się, że remont wszystkiego co potrzeba aby było sprawnie w 100% wynosi tyle co napisałeś czyli może nawet dobić do 20 tysięcy. W głowie mi się to nie mieści, że tyle kosztuje utrzymanie takiego silnika.. Jestem tylko ciekawy czy sprzedający wiedział o tym czy po prostu miałeś pecha, że akurat na Ciebie trafiło (?)

Auto masz piękne ale podliczając te koszty kopara opada. W X5 też dużo rzeczy kosztownych robiłeś (a tam jest V8, które też podobno jest kosztowne w eksploatacji) a chyba łącznie z gazem wyniosło Cie to mniej niż w tym przypadku, czy nie?

No A4 mam 2.5 miesiąca i kosztowało mnie już około 48tys zł. Nie ma okazji. Grunt, że auto nie skundlone tylko naprawdę zadbane. Nadszedł czas na wpompowanie trochę kasy i właściciel sprzedał. WIem jak wygląda rynek aut i zdawałem sobie sprawę, że 3.0TDI doinwestowanego nie kupimy za 30tys zł.

Opublikowano

Każde auto paroletnie moze dobić do 3/4 jego wartosci i dalej moze być cos nie tak. Jak kupisz jakąś minę za w tym przypadku 30 kola to wymieniając tylko rozrząd, wtryski, turbo, kolektory i skrzynie biegów siegniemy jego wartosci.

Są oczywiście samochody które nie maja problemu z rozrzadem przy łańcuchu i tu zaoszczedzimy ponad 5 tys. Bez rozsypujacych sie klapek czy kolektorów. Pozostają wtedy ewent wtrysku i turbo. Chociaż w dzisiejszej dobie dobrze rozwiniętej regeneracji turbo to juz żaden koszt.

Przykładem takiego silnika moze być MB 320 CDI. Rozrząd sie nie psuje, wtryski sie regeneruje, turbo jak kazde, kolektor jeżeli nawet cos nie halo to wywalamy klapki i po problemie.

Edytowane przez bosniak_sg

Opublikowano
  • Autor

Każde auto paroletnie moze dobić do 3/4 jego wartosci i dalej moze być cos nie tak. Jak kupisz jakąś minę za w tym przypadku 30 kola to wymieniając tylko rozrząd, wtryski, turbo, kolektory i skrzynie biegów siegniemy jego wartosci.

Są oczywiście samochody które nie maja problemu z rozrzadem przy łańcuchu i tu zaoszczedzimy ponad 5 tys. Bez rozsypujacych sie klapek czy kolektorów. Pozostają wtedy ewent wtrysku i turbo. Chociaż w dzisiejszej dobie dobrze rozwiniętej regeneracji turbo to juz żaden koszt.

Przykładem takiego silnika moze być MB 320 CDI. Rozrząd sie nie psuje, wtryski sie regeneruje, turbo jak kazde, kolektor jeżeli nawet cos nie halo to wywalamy klapki i po problemie.

WIesz nikt mi nie kazał wymieniać rozrządu. Jeszcze kilkanaście lub więcej tys by pojeździł, ale Ja lubie spać spokojnie dlatego zdecydowałem się na to jak również na nowe wtryski.

Opublikowano

Nie miałem na myśli Twojego auta, tylko ogólnie zakup. Cene podałem tylko na przykładzie Twojego.

Opublikowano

dlatego w przypadku 3.0tdi z przebiegiem + - 200k, ktory nie mial wymienianych wtryskow, rozrzadu itp., lepiej sie z daleka trzymac....

ja naczytalem sie tych wszystkich postow odnosnie kosztow 3.0tdi i dlatego zdecydowalem sie wylacznie na kupno B7 z padnietym silnikiem z niemiec.

Zaplacilem 12k, za wrzucenie silnika z przebiegiem 70k z audi a5 (2010r), ktory ma juz lepsze wtryski, rozrzad i tloki. Dostalem gwarancje na rok i poki co jestem zadowolony.

Edytowane przez basta85

Opublikowano

Zresztą ja rozrząd tez bardziej profilaktycznie wymieniłem niż z musu.

Opublikowano
  • Autor

dlatego w przypadku 3.0tdi z przebiegiem + - 200k, ktory nie mial wymienianych wtryskow, rozrzadu itp., lepiej sie z daleka trzymac....

ja naczytalem sie tych wszystkich postow odnosnie kosztow 3.0tdi i dlatego zdecydowalem sie wylacznie na kupno B7 z padnietym silnikiem z niemiec.

Zaplacilem 12k, za wrzucenie silnika z przebiegiem 70k z audi a5 (2010r), ktory ma juz lepsze wtryski, rozrzad i tloki. Dostalem gwarancje na rok i poki co jestem zadowolony.

Dlaczego z daleka? Może poprostu lepiej wynegocjować cene i porobić pod siebie? Mnie swapy nie interesowały.

Opublikowano

dlatego w przypadku 3.0tdi z przebiegiem + - 200k, ktory nie mial wymienianych wtryskow, rozrzadu itp., lepiej sie z daleka trzymac....

ja naczytalem sie tych wszystkich postow odnosnie kosztow 3.0tdi i dlatego zdecydowalem sie wylacznie na kupno B7 z padnietym silnikiem z niemiec.

Zaplacilem 12k, za wrzucenie silnika z przebiegiem 70k z audi a5 (2010r), ktory ma juz lepsze wtryski, rozrzad i tloki. Dostalem gwarancje na rok i poki co jestem zadowolony.

Dlaczego z daleka? Może poprostu lepiej wynegocjować cene i porobić pod siebie? Mnie swapy nie interesowały.

Bo nikt ci nie zejdzie z ceny auta 10k. Pozatym niewiadomo ile bedziesz musial wlozyc.... (sam rozrzad i wtryski = 10k, a moze dojsc jeszcze turbo, przeplywka itp)

Dla przykladu, skad wiesz czy juz tlok nie wypalony jak ktos nie wymienial lejacych wtryskow? (chyba ze podczas kupna sprawdzisz mikrokamera)

Edytowane przez basta85

Opublikowano

Równie dobrze w twoim po swapie moze wyjść to samo, turbo, przepływka i masę innych rzeczy po swapie na ccwa

Opublikowano

Równie dobrze w twoim po swapie moze wyjść to samo, turbo, przepływka i masę innych rzeczy po swapie na ccwa

wszystko bylo na wierzchu, wiec latwo bylo sprawdzic :)

wtryski cisnieniowo, przeplywke dostalem nowke sztuke zeby nie kombinowac.

Zreszta przy przebiegu 70k czy to CCWA czy ASB, to trzeba miec strasznege niefarta zeby cos bylo wsyrane.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Auto do sprzedania. Cena 45tys zł. Mocno doinwestowane.

Opublikowano

Co to za felgi? Może kolega chce sprzedać osobno felgi ?

Opublikowano
  • Autor

Co to za felgi? Może kolega chce sprzedać osobno felgi ?

Z S6 C6 18ki. Osobno nie sprzedaje.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

niestety fotki się nie wczytują więc nie wiem czy to Avant.... ale zapewne nie :(

Opublikowano

Auto sprzedane temat do zamknięcia czyli ZTCH.

POZDR i ps to Avant.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Auto sprzedane temat do zamknięcia czyli ZTCH.

POZDR i ps to Avant.

Nie sprzedane

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.