Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polecane gry planszowe


mo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Szukam wieczornego czasoumilacza. Wybór padł na dobrą planszówkę. Jako, że nie grałem w takie gry od bardzo dawna proszę o opinie i sugestie. Do tej pory czytałem bardzo dobre recenzje Wiedźmina oraz Gry o Tron, jednak cena tych gier raczej odstrasza jakby nie było początkującego gracza :wink: . Do zestawu w akceptowalnej cenie mogę dorzucić Stronghold, Neuroshima Hex 3.0, czy Tajemnicze Domostwo. Generalnie gra dla minimum 2 osób do wieczornego piwka. Jakieś propozycje ?

Edytowane przez mo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurobiznes aka Monopoly już przegrane tyle razy....Szukam czegoś nowego, może carcassonne albo osadnicy ? ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie activity, ale najlepiej conajmiej 4 osoby lub karty "Uno". Te karty z opisu nic wspaniałego ale wciagaja okrutnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona caracassonne. Jak się sprawdzi to będą następne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

ja osobiście mogę polecić Ci Neuroshime Hex, bardzo fajna alternatywa dla szachów na heksagonalnej planszy, naprawdę za***ista strategia.

Inna to Talisman "Magia i Miecz" duża losowość, masa dodatków bez których po kilku rozegranych grach podstawka może się troszkę znudzić, ale mimo to bardzo lubię do niej wracać:)

Wszelkie gry imprezowe to też fajny wybór np. Doble ( tak to się chyba pisze), I know też bardzo przyjemna gra dla kilku osób w formie quizu. Jungle Speed za***ista na impreze zwłaszcza po %%%.

Mógłbym się rozpisywać i to dużo ale polecam Ci odwiedzić ten kanał na youtubie, koleś wygląda dość nerdowato ale mówi ciekawie, tłumaczy zasady, mówi o plusach i minusach różnych gier. Mam nadzieję, że trochę Ci ułatwiłem wybór, a jeśli nie to ułatwi Ci to masa filmów na jego kanale.

https://www.youtube.com/channel/UCx3N9ihlqKxEolLZyvEbt3Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LORDS OF WATERDEEP

ROBINSON CRUSOE

MAGNACI

GRA O TRON

PANDEMIA

OSADNICY Z CATANU

FORBIDDEN DESERT

To są naprawdę ciekawe tytuły, jedne w miarę lekkie a inne wymagające, jak na przykład Gra o Tron. Jak ma się z kim zagrać, minimum dwie osoby to zabawa przednia ;-)

97254ca21c9462b59b829f232556d980.jpg

Partyka w LORD OF WATERDEEP ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...