Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka świec żarowych - zasada działania.


HatefulEvil

Rekomendowane odpowiedzi

Mam AFN,a i takie o to zegary: LINK. Nie przypominam sobie bym widział na oczy kontrolkę świec żarowych. Kiedy powinna się palić? W ktorym miejscu? Czy po przekręceniu kluczyka zawsze kontrolnie się powinna zapalać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz vaga i zobacz czy jest błąd o jej braku. Powinień być. Ja mam to samo i błąd jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś odpowiedź na jedno z trzech pytań? Vaga aktualnie nie mam bo kupilem "lepsiejszy" nie chinski na ORYGINALNYCH UKLADACH ( ło matko boska!) i przy chinczyku wymiękł, bo nie działa wcale.

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka świec żarowych zapala się w czasie jak się one grzeją. Teraz jak jest temp -5 to z parę sekund powinna się palić.

Wysłane z terenu

Po przekręceniu zawsze się zapala na około pół sekundy, przynajmniej w polifcie ;)

Wysłane z terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak są świece przepalone to się zapali

A miejsce kontrolki masz na filmiku, szukałem zdjęcia ale na szybko nic nie znalazłem

Wyjmij zegary i sprawdź czy masz tam w ogóle żarówkę wsadzoną, ta od świec żarowych nie będzie zasilana z płytki licznika tylko będą do niej szły przewody, może po prostu Ci gdzieś wypadła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde faktycznie coś mi się plątało tam jak wsadzałem żarówkę hamulca i ABSu! I nie umiałem wykminić z czego to jest! Dzięki wielkie! Od razu pytanie czy jak wypnę zegary (co w sumie ostatnio mi się nie udało, ale teraz wiem jak) to czy nie popieprzy mi się nic w komputerze?


Ogarnąłem. Fatalnie jest to rozwiązane z tą kontrolką, ja w jej miejsce - bo miałem kilka zapasowych - wkręciłem nową żarówkę ^^' . Zastanawia mnie to czy przypadkiem nie grzeją mi się te świece za krótko(o ile grzeją ^^'), bo kontrolka gaśnie szybciej od immo...

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było -3 czy cos kolo tego to zauwazalnie dluzej (wtedy nie mialem kontrolki moglem odpalac zanim swiece zarowe powiedzialy "działaj"), ale i tak jakies 5 sekund max, a jak tylko wskoczylo na + to pali "od strzała" odkąd podładowałem akumulator.

EDIT. Dodatkowo do ogarnięcia tematu kontrolki zachęciło mnie to, że przepaliła się żarówka podświetlenia zegarów z prawej strony u dołu - hasło kuzyna "A tu to się nie pali, bo tyle nie jedzie?" BEZCENNE :D. Ciekawe było to, że podmieniłem żarówki i od razu się przepaliła ta nowa, dopiero kolejna zadziałała :?

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...