Jump to content
IGNORED

koła biją

Janis
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem iz po zakupie auta zauwazylem ze jadąc wolno samochód strasznie kuleje, opony wyglądają na zdrowe sa zimowe i były od poczatku micheliny a3. Może być to nie wysadzone kolo czy guzek na oponie ? Aktualnie brak funduszów na nowe koła wiec lepiej nie jeździć do czasu wymiany? Ponieważ boje się ze wybuchnie cos w trakcie jazdy a się slisko robi :( pozdrawiam

Podejdź do gumiarza i niech wyważy koła a jak to nie pomoże to same felgi. Wtedy będziesz przynajmniej wiedział co jest do wymiany- opony czy felgi.

i czy felga jest dobrze osadzona, jeśli oryginał audi to pewnie tak jesli nie to czy jest pierścień centrujący, pamiętaj tez ze podczas bicia koła siada też zawieszenie i sie szybciej wyrabia :)

Pewnie zhamowane, ale telepatycznie Ci tych kol nikt nie obada. Podjedz do jakiegos porzadnego wulkanizatora niech rzuci okiem. Tylko nie do pana zenka, ktory bedzie ci chcial nowe opony wcisnac.

Jak nie masz dobrego wulkanizatora to przerzuc kola i sprawdz czy bije np na letniczh.

Ide jutro wymienić opony na nowe zimowki bo i tak przydaloby się je wymienic

jesli przy małej prędkosci odczuwasz wibracje to raczej coś z oponami jest.... nie wywazone koła odczujesz powyżej 80km/h

Kiedyś miałem dokładnie tą samą sytuację (w innym aucie) problemem były wyząbkowane już opony - a biło na grandę !

Opony wymienione byłem u wulkanizatora wymienił mi na nowe zimowki wywazyl również felgi, skasowal mnie 30zl a bicia juz nie ma ;)

czyli masz odpowiedź co było powodem :)