Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwny szelest i brzęczenie w okolicy turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów.Mam mały problem,od jakiegoś czasu pojawił mi się dziwny odgłos jak w tytule w okolicy turbiny.

Odgłos występuje gdy na I biegu przyśpieszę do ok 2000 obr i nagle puszcze pedał gazu to przy spadku obrotów na ok 1600 słychać dziwne szeleszczenie w okolicy turbiny.Auto przyśpiesza normalnie turbina według mnie działa ok nawet jak kręcę do 5000obr na każdym biegu to jest ok.Żadnego błędu nie łapie tylko ten szelest.Podobny odgłos występuje gdy zaciągnę ręczny i przy próbie ruszenia z II biegu (gdy silnik jest pod obciążeniem).Pewno część znawców mechaniki będzie sugerować że to dwumas, ale to wykluczone.Sprzęgło jest ok, potwierdził to mechanik.Sam osobiście wiem jakie oznaki są przy uszkodzonym dwumasie. Odgłos ewidentnie jest z turbiny lub jej okolicy,Łącznik elastyczny i katalizator też ok.Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam

.

Opublikowano

Witaj!

poczytaj tu, mi pomogło:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/268050-pytanie-o-chrupanie-dwumas/

Witam kolegów.Mam mały problem,od jakiegoś czasu pojawił mi się dziwny odgłos jak w tytule w okolicy turbiny.

Odgłos występuje gdy na I biegu przyśpieszę do ok 2000 obr i nagle puszcze pedał gazu to przy spadku obrotów na ok 1600 słychać dziwne szeleszczenie w okolicy turbiny.Auto przyśpiesza normalnie turbina według mnie działa ok nawet jak kręcę do 5000obr na każdym biegu to jest ok.Żadnego błędu nie łapie tylko ten szelest.Podobny odgłos występuje gdy zaciągnę ręczny i przy próbie ruszenia z II biegu (gdy silnik jest pod obciążeniem).Pewno część znawców mechaniki będzie sugerować że to dwumas, ale to wykluczone.Sprzęgło jest ok, potwierdził to mechanik.Sam osobiście wiem jakie oznaki są przy uszkodzonym dwumasie. Odgłos ewidentnie jest z turbiny lub jej okolicy,Łącznik elastyczny i katalizator też ok.Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam

.

Opublikowano
  • Autor

Witaj!

poczytaj tu, mi pomogło:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/268050-pytanie-o-chrupanie-dwumas/

Witam kolegów.Mam mały problem,od jakiegoś czasu pojawił mi się dziwny odgłos jak w tytule w okolicy turbiny.

Odgłos występuje gdy na I biegu przyśpieszę do ok 2000 obr i nagle puszcze pedał gazu to przy spadku obrotów na ok 1600 słychać dziwne szeleszczenie w okolicy turbiny.Auto przyśpiesza normalnie turbina według mnie działa ok nawet jak kręcę do 5000obr na każdym biegu to jest ok.Żadnego błędu nie łapie tylko ten szelest.Podobny odgłos występuje gdy zaciągnę ręczny i przy próbie ruszenia z II biegu (gdy silnik jest pod obciążeniem).Pewno część znawców mechaniki będzie sugerować że to dwumas, ale to wykluczone.Sprzęgło jest ok, potwierdził to mechanik.Sam osobiście wiem jakie oznaki są przy uszkodzonym dwumasie. Odgłos ewidentnie jest z turbiny lub jej okolicy,Łącznik elastyczny i katalizator też ok.Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Witam

czyli sugerujesz czyszczenie turbiny??

Opublikowano

Witaj!

poczytaj tu, mi pomogło:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/268050-pytanie-o-chrupanie-dwumas/

Witam kolegów.Mam mały problem,od jakiegoś czasu pojawił mi się dziwny odgłos jak w tytule w okolicy turbiny.

Odgłos występuje gdy na I biegu przyśpieszę do ok 2000 obr i nagle puszcze pedał gazu to przy spadku obrotów na ok 1600 słychać dziwne szeleszczenie w okolicy turbiny.Auto przyśpiesza normalnie turbina według mnie działa ok nawet jak kręcę do 5000obr na każdym biegu to jest ok.Żadnego błędu nie łapie tylko ten szelest.Podobny odgłos występuje gdy zaciągnę ręczny i przy próbie ruszenia z II biegu (gdy silnik jest pod obciążeniem).Pewno część znawców mechaniki będzie sugerować że to dwumas, ale to wykluczone.Sprzęgło jest ok, potwierdził to mechanik.Sam osobiście wiem jakie oznaki są przy uszkodzonym dwumasie. Odgłos ewidentnie jest z turbiny lub jej okolicy,Łącznik elastyczny i katalizator też ok.Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Witam

czyli sugerujesz czyszczenie turbiny??

Spróbować warto, dużo nie kosztuje a chociaż kierownice będziesz miał czyste.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam

turbawka po czyszczeniu,wszystko wróciło do normy

pozdrawiam i wesołych świąt

Opublikowano

Mam w rodznie trzy A4 B6 w TDI i w każdym jest ten odgłos szumienia szeleszczenia przy puszczeniu gazu. Myślałem, że tak ma być. Sugerujecie czyszczenie? Poza tym nic się nie dzieje, nie przeładowuje. Logi ok.

Opublikowano

Może być sprzęgło na alternatorze. a moze byc poducha na silnika która jest akurat pod turbem :P musiałbym to słyszeć :P jakiś filmik ??:P


Witam
turbawka po czyszczeniu,wszystko wróciło do normy
pozdrawiam i wesołych świąt

Nie zauważyłem wybacz :) Wesołych Świąt !!

Opublikowano
  • Autor

Koledzy tak przy okazji uważajcie przy odkręcaniu przewodu smarowania turbiny.Mi się to nie udało. Koszt nowego to 209zł. Używkę ciężko kupić w dobrym stanie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.