Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne grzanie świec przy niskich temperaturach.


kfulko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów, mam taki problem głównie z rana teraz jak jest (bardzo[emoji6]) zimno. Gdy włączam zapłon to kontrolka grzania świec na chwile przygaśnie (tak na sekunde) po czym znów się świeci. Gdy zgaśnie i odpalam to musi tak z 5 razy wałem zakręcić. Co może być przyczyną przygaśnięcia na chwile kontrolki grzania świec?

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymienone. Vag nie rzuca blędami.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam silnik ajm i w porównaniu do a6 c5 180km 2.5 i golfa 110km u mnie duzo krócej grzeje swiece jakies 3s czy to normalne

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku kupione na wiosne, więc to jego pierwsza zima. Jutro rano jak nie zapomne to nagram filmik jak się zachowuje kontrolka i czy to jest normalne.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Oto filmik który miałem przesłać. Zwróćcie uwagę na kontrolkę grzania świec. Start Audi A4 B5 1.9 TDI 1Z: http://youtu.be/0hCyummvI0w

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1Z tez tak kontrolka sie zachowywala, To pierwsze mrugniecie wystepuje zawsze, niezaleznie od temperatury. Kiedy sterownik uzna, ze potrzebne jest grzanie swiec wtedy kontolka sie zapala na dluzej. Dla pewnosci mozesz podlaczyc zarowke 12V pod swiece i sprawdzic, czy rzeczywiscie dostaja napiecie. Lecz problemu szukałbym w rozruszniku. Na filmiku wyraznie slychac, ze rozrusznik sie meczy jak kreci walem. Sprawdz połączenia, potem rozrusznik na stół i szczotki oraz tulejki do przejrzenia.


Witam mam pytanie mam silnik ajm i w porównaniu do a6 c5 180km 2.5 i golfa 110km u mnie duzo krócej grzeje swiece jakies 3s czy to normalne
?

Normalne. W PD-kch swiece szybciej grzeja, tzn kontrolka szybciej gasnie.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...